Nieoczekiwana decyzja zaskoczyła wielu Polaków. Granice jednego kraju mają być otwarte dopiero w 2021 roku, porażająca relacja z Australii

Nieoczekiwana decyzja zaskoczyła wielu Polaków. Granice jednego kraju mają być otwarte dopiero w 2021 roku, porażająca relacja z Australii Źródło: vaun0815 Unsplash.com

Urlop zaplanowany na 2020 rok w większości wypadków musiał zostać albo całkowicie zmieniony albo co najmniej lekko zmodyfikowany. Światowa pandemia wirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że kraje zdecydowały zamknąć swe granice przez turystami, aby nie pozwolić na rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród swoich obywateli. Chociaż cześć zrezygnowała już z niektórych obostrzeń, wiadomo, że niektórzy nie decydują się na tak pochopne decyzje.

Urlop miałeś odbyć w sezonie letnim? Możliwe, że zmieniłeś swoją destynację lub zupełnie zrezygnowałeś z wypoczynku przedkładając swoje zdrowie wyżej niż tydzień podróżowania. W jednym z wywiadów Polka mieszkająca na stałe w Australii przekazała swoją relację co do wydarzeń na drugim końcu świata. Jednocześnie deklaracja jednego z tamtejszych polityków sprawia, że wielu może być mocno niezadowolonych.

Jeśli planowałeś tam urlop, to nie mamy niestety dobrych wiadomości

Urlop z sierpnia przeniósł się na bardziej zimowe miesiące z nadzieją, że wtedy sytuacja związana z pandemią będzie łagodniejsza? Niestety podejmowanie takich decyzji obciążone jest ogromnym ryzykiem i trudno przewidzieć jak będzie rozwijać się sytuacja na świecie. Sporo krajów stopniowo rezygnuje z wprowadzonych na początku obostrzeń i zakazów, lecz nie wszyscy decydują się na tak szybki powrót do dawnych zasad jak inni. Okazuje się bowiem, że wszyscy Polacy myślący, iż odwiedzą Australię np. w grudniu, nie mają powodu do radości. Granice tego kraju zostaną zamknięte dla podróżujących do końca tego roku, dotyczy to również osób planujących krótki urlop w Polsce w okresie Bożego Narodzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sytuacja będzie monitorowana, lecz jest już konkretny plan działań

- [...] w ubiegłym tygodniu australijski Minister Turystyki powiedział, że prawdopodobnie granice Australii pozostaną zamknięte do końca roku. Nie została jednak ogłoszona żadna oficjalna data, sytuacja jest dynamiczna i wciąż dużo może się zmienić. Niemniej jednak perspektywa niemożności opuszczenia kraju jest niewątpliwie trudna. Myślę, że po odwołaniu wakacji w Polsce w czasie polskiego lata wielu z nas miało nadzieję, że uda się je przełożyć na grudzień. Spędzenie świąt w rodzinnej atmosferze z pewnością byłoby wskazane po ciężkim roku dla nas wszystkich. Niestety okazuje się, że te plany również stoją pod znakiem zapytania - mówiła w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Żaneta Branch prowadząca bloga "Polka w Australii pisze".

Dzisiaj grzeje: 1. Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Również Australijczycy wyczyścili sklepowe półki

Obraz polskich sklepów, które wyglądały niczym po przejściu tornada był normalnością również w Australii, gdzie nie odnotowano tak dużo przypadków zakażeń, a śmierć w związku z COVID-19 poniosło 100 osób.

- Na początku było to śmieszne, ale kiedy przez sześć tygodni nie dało się nigdzie kupić, umówmy się, niezbędnego produktu, zrobiło się nieciekawie. [...] Supermarkety spożywcze Coles i Woolworth ponownie wprowadziły limity na liczbę kupowanych produktów, między innymi papier toaletowy i ręczniki papierowe. Jedna z czytelniczek mojego bloga napisała, że papier toaletowy zniknął również ze sklepów na Gold Coast, czyli w stanie Queensland, w którym notabene od wielu tygodni nie ma nowych przypadków koronawirusa - relacjonowała Polka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Często budzisz się między 3:00 a 5:00 rano? Jest ważny powód, pod żadnym pozorem nie można go ignorować
  4. Popularna sieć sklepów pilnie wycofuje swoje produkty. Lepiej ich nie jeść, w środku znajdują się okropne rzeczy
  5. Fatalne informacje z Łodzi, doszło do katastrofy ekologicznej. Niestety, do wody dostała się substancja podobna do ropy
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News