Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę

Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę Źródło: nrd Unsplash.com

Urlop to dla większości z nas wyczekany czas i nie możemy przestać marzyć o zaplanowanym błogim lenistwie, jednak do listy rzeczy do zrobienia przed wyjazdem z domu warto dodać jedną rzecz. Wyłączenie gazu oraz sprawdzenie czy wszystkie okna są zamknięte, nie powinny być jedynymi wykonywanymi przez nas czynnościami - dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażane monetę.

Urlop to czas kiedy na bok schodzą codzienne obowiązki, a my korzystamy z pięknej pogody i masy atrakcji. Niestety czasem bywa tak, że po powrocie w wypoczynku w domu czeka na nas niemiła niespodzianka. Przed jedną z nich możemy się zabezpieczyć i jest to naprawdę proste.

Przed wyjazdem na urlop sprawdź kilka rzeczy

Urlop potrafi naładować nas pozytywną energią na wiele tygodni, ale aby utrzymać ten nastrój na długi czas warto zapobiec sytuacjom, które mogą być dla nas bardzo nieprzyjemne. To właśnie w trakcie sezonu wakacyjnego odnotowuje się wzmożoną aktywność złodziei polujących na puste domy i mieszkania, dlatego przed wyjazdem na urlop upewnij się, że wszystkie drzwi oraz okna w domu są zamknięte, a alarm włączony. Zawsze warto również poprosić sąsiadów o to, aby mieli na uwadze, czy w okolicy nie pojawiają się podejrzane osoby. Jednak nie tylko kradzież może okazać się dla naszego dobrego urlopowego nastroju zabójcza. Na szczęście istnieje pewien domowy trik, aby temu zaradzić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dla bezpieczeństwa włóż do zamrażalki monetę

Wyjeżdżając na urlop, włóż do zamrażalki monetę, zagwarantuje ci to bezpieczeństwo. Wystarczy, że najpierw napełnisz kubek wodą do połowy i włożysz ją do zamrażarki, po czym gdy woda zmieni się w lód, połóż na niej zwykłą monetę. To ona po powrocie może powiedzieć ci wiele na temat tego co działo się w czasie twojej nieobecności. Większość z nas pamięta o tym, aby sprawdzić daty przydatności produktów, które mamy w lodówce i pozbyciu się tych, które nie przetrwają do czasu naszego powrotu. Wszyscy jednak zapominają, że w czasie naszego wypoczynku może dojść do przerwach w dostawach prądu, a to może spowodować, że zamrożona żywność przestanie być zdatna do spożycia.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. Lekarze chcieli odłączyć 27-latka od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy jego ojciec wyciągnął pistolet

W takim przypadku nigdy nie należy jej jeść, to bardzo niebezpieczne

Pozbawiona prądu lodówka przestaje chłodzić, a co za tym idzie zamrożone produkty powoli się rozmrażają. Będąc na urlopie,  możemy nie wiedzieć, że np. mięso w trakcie naszej nieobecności przestało być zdatne do spożycia. Kiedy po powrocie z wypoczynku moneta będzie nadal znajdowała się na górze zamrożonej wody możesz być pewny, że zamrażarka działała przez cały czas i wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale w momencie gdy moneta znajduje się wewnątrz lodu niestety doszło do dłuższej przerwy w dostawie prądu i zawartość zamrażarki nadaje się do wyrzucenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są niesłychane
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Pielęgniarka opiekująca się zakażonymi w DPS-ie przerwała milczenie. Porażające sceny, trudno uwierzyć, do czego doszło
  4. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki
  5. 80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała
  6. Gwiazda ”M jak miłość” jest nieuleczalnie chora. „Jest mi ciężko, trzęsę się. Mogę mieć tylko remisję”

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News