Rząd za chwilę chce wprowadzić ogromne zmiany w urlopach. Pracownicy na pewno nie będą zadowoleni

Rząd za chwilę chce wprowadzić ogromne zmiany w urlopach. Pracownicy na pewno nie będą zadowoleni Źródło: unsplash.com Scott Graham

Urlop w tegoroczne wakacje nie będzie możliwy? Media obiegły zaskakujące informacje dotyczące planowanych przez rząd zmian. Polacy zupełnie nie spodziewali się takich informacji i raczej nie trudno domyślić się, że pomysł władz nie każdemu się spodoba. Bardzo ważne informacje dla wszystkich pracowników.

Planujesz urlop i wakacyjny wyjazd? Okazuje się, że rząd chce wprowadzić wielkie zmiany wynikające w dużej mierze z tarczy antykryzysowej. Choć wydawać by się mogło, że będą to wyłącznie pozytywne zmiany, według docierających do mediów informacji, wynika, że pracownicy raczej nie będą szczególnie zadowoleni.

Zamierzasz wziąć urlop? Lepiej dowiedz się, jakie zmiany zamierza wprowadzić rząd 

Jak informuje portal Money.pl, polski rząd zamierza zmienić nieco zasady dotyczące zaległego urlopu. Dotychczas mówiono o konieczności odebrania go do 30 września. Najczęściej pracownicy decydowali się na to w czasie wakacji, dlatego większość zaległych dni wolnych nakładała się na bieżące dni wolne innych zatrudnionych. W obecnej sytuacji, gdy władze stopniowo wprowadzają etapy odmrażające gospodarkę, taki zabieg mógłby znów zaszkodzić przedsiębiorcom, dlatego jak podaje Money.pl, rząd planuje zniesienie konieczności wykorzystania zaległego urlopu do końca września.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

To jednak nie wszystko, bowiem to pracodawca ma decydować, któremu z pracowników i w jakim czasie będzie przysługiwało wolne. Polacy raczej nie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw tym bardziej, że Łukasz Szumowski dopiero co dopuścił możliwość rezerwowania rodzinnych wyjazdów na terenie kraju, o czym informowaliśmy tutaj. W rozmowie z Money.pl do planów rządu odniósł się dr Kazimierz Sedlak, dyrektor firmy doradztwa HR Sedlak&Sedlak.

- Idea słuszna. Elastyczność urlopowa jest jak najbardziej pożądana. Mechanizmy rynku pracy powinny dawać swobodę pracodawcy i pracownikowi. To jest taka prosta regulacja, która pozwala obu stronom dogrywać część szczegółów kontraktu zawodowego - mówił dla Money.pl dr Kazimierz Sedlak.

Z kolei prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podkreślił, że w przypadku, gdy pracodawca nie ma pracy dla swojego pracownika to najlepszym rozwiązaniem jest odesłanie go na urlop, aniżeli redukcja zatrudnionych w firmie osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
2
. „Sprzedałem, oddałem, zabiłem”. Ojciec zaginionej 1,5-rocznej Moniki wciąż wodzi za nos policję

- Kiedy pracodawca nie ma dla pracownika pracy to lepiej, aby wysłał go na urlop, niż miałby zdecydować się na redukcję zatrudnienia. Dla pracownika również jest to korzystniejsza opcja, bo przypominam, że skorzystanie przez pracodawcę z przestoju ekonomicznego z tarczy antykryzysowej wiąże się z obniżką pensji, a urlop jest płatny w 100 proc. - wyjaśniał prezydent Pracodawców RP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę
  2. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  3. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło prawdę. Policjantki zatrzymały go za brak maseczki, skandaliczne, czego się dopuściły
  4. Porażające odkrycie w Auschwitz. W kominie znaleźli ukryty schowek, zawartość wywołuje ciarki na plecach
  5. Chłopiec błąkał się w środku nocy. Gdy zapytali go o rodziców, porażająca prawda wyszła na jaw
  6. Dostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzecz

Źródło: money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News