Złe wiadomości dla wszystkich, którzy planują urlop. Nadchodzący tydzień popsuje wszystkie plany

Złe wiadomości dla wszystkich, którzy planują urlop. Nadchodzący tydzień popsuje wszystkie plany Źródło: Pixabay calibra

Urlop wielu Polaków jest poważnie zagrożony. Wszystkie plany, które zakładają spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, mogą się nie powieść. Winne temu są kiepskie warunki atmosferyczne, które synoptycy prognozują na najbliższy tydzień. Nad teren kraju nadchodzą wyż azorski i niż skandynawski.

Ostatnie dni były w Polsce słoneczne i upalne. Temperatury często oscylowały wokół trzydziestu stopni Celsjusza. Wtorek przyniósł ochłodzenie. Aktualna sytuacja pogodowa jest znacznie korzystniejsza dla większości Polaków. Brak upałów sprzyja wykonywaniu codziennych obowiązków i gwarantuje lepsze samopoczucie, ale może wiązać się z dużym zawodem dla osób, które zaplanowały wypoczynek nad morzem, jeziorem lub w górach. Zmiana pogody to wynik napływającego z zachodu chłodniejszego, atlantyckiego powietrza. Dzięki niżowi skandynawskiemu uspokoją się gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Przez Polakami jednak są jeszcze zmiany związane z wyżem azorskim. Przedstawiamy pogodę na nadchodzący tydzień.

Wiadomości o pogodzie nie są satysfakcjonujące

Synoptycy informują, że dominacja wyżu azorskiego sprawi, że w ciągu tygodnia Polacy będą mogli liczyć na ciepłą i przyjemną aurę. Piękna pogoda będzie miała jednak charakter przerywany. Wszystko za sprawą niżu skandynawskiego, który przemieszczając się nad Polską przyniesie krótkotrwałe opady deszczu i lokalne burze. Według przewidywań ekspertów w piątek w klinie Wyżu Azorskiego wyodrębni się niewielkie centrum wyżowe nad Ukrainą. Oznacza to bałkańskie upały dla terenów południowej Polski. Potrwają jednak zaledwie jeden dzień. Gdy nad krajem panować będą atlantyckie masy powietrza, słupek rtęci nie pokaże więcej niż 20 stopni Celsjusza. Tylko w poniedziałek na południowym wschodzie, a w piątek na południowym-zachodzie temperatury sięgną 28 stopni Celsjusza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W najgorszej sytuacji będą Polacy, którzy zaplanowali wypoczynek nad morzem. Wybrzeże Bałtyku będzie terenem, nad którym najbardziej odczuwalny będzie niż skandynawski. Cały tydzień upłynie tam pod znakiem zmiennej aury. Dni ze znakomitą pogodą będą przeplatać się z dobami, podczas których można spodziewać się słabego deszczu i zachmurzenia. W piątkowe popołudnie w niektórych rejonach może także zagrzmieć. Według synoptyków idealnymi dniami na wyprawę na plażę będą wtorek, czwartek i sobota. W poniedziałek, środę, piątek i niedzielę zapowiadane są przelotne deszcze. Temperatura nad morzem wahać będzie się od 16 do 18 stopni Celsjusza. Silny wiatr sprawi, że będzie odczuwalnie niższa. Woda przy brzegu będzie miała mniej więcej tyle stopni, co powietrze.

Dzisiaj grzeje: 1. Byli świadomi, że za 4 sekundy zginą. Tragiczne informacje z południa Polski

2. Objawy świadczące o niedoborze witaminy D. Wiele osób je bagatelizuje

W Sudetach prawie cały tydzień będzie pogodny i słoneczny. Burze mogą pojawić się dopiero piątkowym popołudniem. W paśmie Karpat przewidywane są przelotne opady oraz burze, których możemy się spodziewać właściwie przez cały tydzień. Na szlaki zalecamy ruszać od środy do piątku. Na sobotę prognozowane są ulewne opady. Pogodnej niedzieli możemy spodziewać się tylko w Bieszczadach. Na terenach górskich w całym kraju możemy spodziewać się temperatur w zakresie 15-18 stopni Celsjusza w dolnych partiach i 5-10 stopni w okolicach szczytowych. 

Najcieplej będzie na Mazurach - około 20 stopni Celsjusza. Tamte okolice będą dość słoneczne, ale popołudniami mogą kropić przelotne deszcze. Piątek będzie najsłoneczniejszym dniem. Synoptycy przewidują korzystny wiatr zachodni, który będzie wiał z prędkością od 5 do 8 m/s. W czwartek i piątek zaistnieje ryzyko burz, dlatego warto obserwować alerty pogodowe - szczególnie, jeśli planujemy urlop na wodzie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Jan Tomaszewski przejechał się po Piątku i Brzęczku. Najbardziej dostało się jednak Smudzie
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Nie żyje 8-latek. Rodzinny spacer skończył się tragedią
  5. Intymne kulisy rozwodu Rodowicz wychodzą na jaw. Jej gosposia wszystko ujawni?
  6. Mąż przypadkiem wysłał SMS-a do żony, zamiast do kolegi. Treść sprawiła, że ugięły się pod nią kolana

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News