Dzisiejszym hitem sieci był wpis Centrum Szkolenia Specjalnego Feniks, którego członkowie schwytali podejrzanego według nich mężczyznę. Twierdzili, że był syryjskim uchodźcą i nielegalnie przebywa w Polsce, więc przekazali go Straży Granicznej. Co się okazuje? Mężczyzna miał pełne prawo, by przechadzać się rejonami, w których został zatrzymany, choć faktycznie jest Syryjczykiem. 

– W dniu dzisiejszym około godziny 11:20 przy ulicy Traugutta na widok naszego patrolu młody mężczyzna pochodzenia arabskiego zaczął uciekać. Po ujęciu okazało się iż jest on Syryjczykiem i przebywa nielegalnie na terenie naszego kraju, został przekazany SG ze Zgorzelca. Aktualizacja: bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematem, odpowiadając na pytania dlaczego i na jakiej podstawie prawnej został ujęty ten „biedny” Syryjczyk zadawane przez przedstawicieli multi – kulti, odpowiadamy: czytajcie ze zrozumieniem tekst na widok naszego patrolu uciekał to po pierwsze, po drugie nie miał prawa pobytu na terenie RP, po trzecie to jest POLSKA a nie Niemcy i jak komuś się nie podoba i chce bronić ” biednych imigrantów gwałcących w grupach kobiety „wyjazd z kraju ? bo my bezczynnie patrzeć na to nie będziemy pajace – napisali mężczyźni. 

Zgorzeleckie media (m.in serwis zgorzelec.info) zajęły się tematem i uzyskały stanowisko Straży Granicznej.

– Po przyjeździe na miejsce pracownicy jednej z grup ochroniarskich przekazali im mężczyznę, którego funkcjonariusze przewieźli oddziału. Tam po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że jest on Syryjczykiem posiadającym pełne prawo do pobytu po stronie niemieckiej jak i przekraczania granicy na stronę polską – mówi mjr SG Irena Skuliniec
Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Bandyci i oszuści! Też bym uciekał przed otyłym uzbrojonym kolesiem z psem. Radość z bezprawnego zatrzymania zapewne dla Was bezcenna. Mam wrażenie , że możemy mieć do czynienia ze złamaniem prawa, trzeba przemyśleć zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa – komentuje Adam Wedman z partii Zieloni. 

– Sprawą oczywiście się zainteresuję. Proszę wybaczyć brak natychmiastowej reakcji, ale w przypadku trudnych problemów czasami potrzeba odrobinę czasu na przemyślenia i skoordynowanie działań – odpowiedział Wedmanowi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.