Unikalne zdjęcia Berlina u szczytu POTĘGI III Rzeszy. Musisz je zobaczyć!

Unikalne zdjęcia Berlina u szczytu POTĘGI III Rzeszy. Musisz je zobaczyć!

Właśnie odnaleziono stare zdjęcia Berlina, które były ukryte przez wiele lat. Przedstawiają one ciekawe zdjęcia  u szczytu potęgi Hitlera i jego III Rzeszy.

Zaskakujące są te zdjęcia. Widać na nich w kolorze wiele miejsc ówczesnej stolicy III Rzeszy. Berlin był miejscem zabaw i rozrywek, ale także pokazuje jak wiernie oddani byli jego mieszkańcy swojemu przywódcy. Na każdym kroku można zobaczyć swastyki, wielkie proporce i zadowolonych eleganckich ludzi.

Fotografował wszystko co się da

Inżynier elektryk Thomas Neumann sfotografował wiele miejsc i wydarzeń, których już dziś nie ma. Trafił na idealną porę, była to wiosna 1937 r. Wtedy Berlin obchodził swoje 700-lecie. W tamtym czasie kolorowe zdjęcia były rzadkością. Norweg fotografował wszystko, budynki, cywilów, żołnierzy, nawet rejs statkiem. Udało mu się uchwycić tłumy ludzi na ulicach stolicy Niemiec. Te zdjęcia to cenny skarb, ponieważ wiele z tych budynków już nie istnieje. Zostały doszczętnie zniszczone przez wojnę i oblężenie Berlina przez sowietów w maju 1945 r. Warto je zobaczyć, gdyż za kilka lat to miasto miało przejść przez piekło jakiego doznała Warszawa czy Wrocław. Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Fot. Thomas Neumann/National Archives of Norway Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News