Zwrot pieniędzy za usługi marzy się każdemu klientowi. Niestety w tej sytuacji został orzeczony w wyniku oszustwa, którego dopuścił się popularny usługodawca. Jeśli masz umowę z firmą Multimedia, to otrzymasz swoje pieniądze z powrotem.

Postępowanie w sprawie sprzecznej z prawem działalności firmy Multimedia Polska trwało od końca 2016 roku. Prowadził je Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który orzekł winę dostawcy internetu, telewizji i telefonii.

ZOBACZ TAKŻE: Władze muszą oddać Polakom po 1500 złotych!

Uwagę urzędników zwrócił sposób, w jaki Multimedia zawierała i zrywał umowy w latach 2015-2016. Dowodami w postępowaniu były skrypty rozmów telefonicznych, prowadzonych przez pracowników firmy.

Dostawca podawał przyszłym klientom błędne informacje na temat ich praw, czym specjalnie wprowadzał ich w błąd. Pracownicy firmy mówili, iż abonentom przysługuje możliwość zerwania umowy do 10 dni po jej zawarciu, podczas gdy w prawie widnieje liczba 14 dni. Praktyka Multimediów nie pozwalała także na odstąpienie od umowy już po tym czasie, co również jest nielegalne.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga! Biedronka ZWRACA klientom wydane pieniądze

Dodatkowo przedsiębiorstwo nie wysyłało do klientów uzgodnionej przez telefon umowy, co znaczy, że nie mieli oni możliwości ich weryfikacji przed przystąpieniem do zobowiązania.

Multimedia zwróci pieniądze

Z racji tego, że firma przyznała się do winy, nie poniesie żadnej kary. Musi jednak usunąć skutki swojego postępku. Rekompensatę otrzymają nawet ci, którzy zerwali umowę z firmą właśnie z powodu jej oszustw.

ZOBACZ TAKŻE: Polska poniżona na cały świat! Rząd PiS potraktowany jak śmiecie

Zgodnie z postanowieniem prezesa UOKiK o możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy powiadomieni zostaną wszyscy klienci. Multimedia zwróci im abonament za dwa miesiące oraz przedstawi propozycje darmowych usług.

ZOBACZ TAKŻE: To będzie międzynarodowy skandal! Wyciekła tajna notka PiS

Firma przedstawi poszkodowanym propozycje m.in. katalogu darmowych 50 filmów, 5 GB internetu czy 50 minut darmowych rozmów telefonicznych.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kto płaci więcej w Rossmannie: Polak czy Niemiec? Szokujące różnice!

Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]

źródło: fakt.pl