Rząd w Kijowie zdecydował właśnie o wejściu na kurs kolizyjny z władzami w Warszawie. Ukraina, zdaniem mediów wbiła właśnie nóż w plecy Polski, znacząco osłabiając więzi handlowe między oboma państwami. To może oznaczać poważne kłopoty.

Ukraiński rząd podjął decyzję o poszerzeniu embarga na wieprzowinę importowaną z terenów Rzeczpospolitej Polskiej. Jak donosi RMF FM, Kijów zdecydował właśnie o obłożeniu embargiem wieprzowiny i pasz z nowego województwa.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie gorąco! Trump ma już dość, daje Ukrainie 4 ostatnie miesiące

Do tej pory eksportować świńskiego mięsa za naszą południowo-wschodnią nie mogli rolnicy z województw mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Od teraz zakaz dotyczy także rolników z warmińsko-mazurskiego. Ruch ma być motywowany panoszeniem się w Polsce wirusa ASF czyli afrykańskiego pomoru świń.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Produkty z CHORYCH świń trafią do sprzedaży

Ukraina wbija Polsce nóż

Większość ograniczeń wprowadzono w sierpniu zeszłego roku. Rolników z Podlasia jednak embargo obowiązuje od trzech lat. Decyzja może mieć związek z pogorszeniem się stosunków polsko-ukraińskich w ostatnim czasie.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy uderzają w mniejszości. Kijów „wbił nóż w plecy” swoich sąsiadów

Przypomnijmy, że najpierw ukraiński IPN zakazał ekshumacji polskich miejsc pamięci na swoim terenie, a następnie kierowany przez Witolda Waszczykowksiego MSZ zakazał szeregowi obywateli Ukrainy wjazdu na teren RP.

Spór dotyczy głównie upamiętniania przez Ukraińców żołnierzy OUN-UPA, którzy w Polsce uważani są za zbrodniarzy wojennych. Rozszerzenie embarga może zakończyć się znacznie gorzej niż tylko ograniczeniem eksportu.

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo na granicy! Nie wypuszczą cię z Polski, CAŁKOWITY ZAKAZ

źródło: rmf24.pl

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

Zobacz również