Ukraińskie władze przypomniały o konsekwencjach, jakie grożą obcokrajowcom współpracującym z separatystami. Za ich wspieranie odpowiedzieć mają również Polacy. 

Sprawa dotyczy kilku naszych rodaków. Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko poinformował, że w ukraińskim kodeksie karnym są odpowiednie artykuły przewidujące surowe kary za wzywanie do terytorialnego podziału Ukrainy oraz współpracę z terrorystami i nielegalnymi organizacjami militarnymi. Według ukraińskich władz, separatyści należą do organizacji terrorystycznych.

Doradca ministra spraw wewnętrznych stwierdził, że póki co, obcokrajowcy współpracujący z republikami doniecką i ługańską, są poza zasięgiem organów ścigania.

Ukraińcy mogą wystawić międzynarodowy list gończy i poprosić Warszawę o wydanie konkretnych osób.

Chodzi między innymi o takie osoby, jak Dawid Hudziec pracujący w służbie prasowej Donieckiej Republiki Ludowej, czy Dariusz Lemański, który przyjechał walczyć po stronie bojówkarzy.

źródło: wp.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.