UK: Zamieszki z udziałem Polaków na antyislamskiej manifestacji (video)

UK: Zamieszki z udziałem Polaków na antyislamskiej manifestacji (video) Źródło: fot. youtube

W sobotnie popołudnie w Liverpoolu doszło do zamieszek z udziałem Polaków podczas antyislamskiej manifestacji zorganizowanej przez angielskich narodowców. Są zatrzymani i ranni. 

Jak donoszą media, do jednej z manifestacji antyislamskich w Liverpoolu zorganizowanych przez angielskie środowiska narodowe dołączyła grupa ok. 50 polskich kibiców. Manifestanci zebrali się przy St George’s Hall gdzie czekali na nich aktywiści Antify, którzy mieli powitać ich kamieniami i okrzykami.

Podczas manifestacji doszło do zamieszek i przepychanek z brytyjską policją.

 - W Liverpoolu Polscy kibice, Patrioci dołączyli do miejscowych narodowców w proteście przeciwko islamizacji Europy. Na miejscu jest oczywiście także antifa. Trwają już małe ganianki za lewakami w mieście. Polskich kibiców około 50 osób z różnych ekip - czytamy na stronie extremesupporters.com

Według brytyjskich mediów obydwie strony zamieszek były równie agresywne. Jak z kolei donosi jeden z lokalnych portali, niektórzy narodowcy wznosili nazistowskie okrzyki i gesty.

Jak donoszą brytyjskie media w trakcie zamieszek aresztowano kilka osób. Ponadto jeden policjant trafił do szpitala. https://www.youtube.com/watch?v=ClxCBzTwEsM https://www.youtube.com/watch?v=IT-2nCPruug Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: extremesupporters / rt.com / mirror Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News