Jak informuje BBC w Wielkiej Brytanii otwarto pierwsze na świecie Muzeum Odchodów. Wśród eksponatów można znaleźć zarówno kał zwierząt jak i ludzi. 

„Narodowe Muzeum Odchodów” lub jak żartobliwie nazywają go Brytyjczycy „Muzeum Kupy” zostało otwarte w jednym z angielskich ogrodów zoologicznych na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Na pomysł otwarcia muzeum kału wpadli członkowie artystycznego stowarzyszenia Eccleston George zajmującego się tworzeniem projektów naukowych dla brytyjskich uczniów.

Jak przekonują pomysłodawcy, czas zmienić „ignorowanie obecności odchodów” w naszej przestrzeni. Specjalne muzeum ma to zmienić. Dzięki muzeum odwiedzający go goście mogą się również dowiedzieć – oprócz informacji na temat kału – że ogromna część ludzkości nie ma dostępu do urządzeń sanitarnych.

Wśród eksponatów – które wbrew pozorom prezentują się widowiskowo – można znaleźć odchody przeróżnych rodzajów zwierząt, w tym także ludzi. Najcenniejsze eksponaty to m.in. odchody liczące sobie 140 milionów lat.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: bbc

...

Zobacz również