Na ujęciach ze szczytu NATO w Brukseli dostrzec można było rozmowę Antoniego Macierewicza z Donaldem Trumpem. Wiadomo już, czego dotyczyła owa konwersacja.

Jak się okazuje, prezydent Stanów Zjednoczonych chciał wyrazić swoje podziękowania dla Polaków za poparcie, które otrzymał w minionych wyborach. Głównym tematem była jednak obecność amerykańskich wojsk w naszym kraju.

Donald Trump zachwalał, że jego żołnierze są bardzo dobrze traktowani w Polsce. Miał także zapewniać o wywiązaniu się z zobowiązań dotyczących obecności amerykańskiej armii w naszym kraju.

Tutaj to było bardzo jasno powiedziane, Stany zjednoczone są związane z NATO i są związane z bezpieczeństwem flanki wschodniej – podkreśla Antoni Macierewicz.

Szef MON zapewnia także, że Donald Trump nie ma wątpliwości, co do dalszej działalności NATO, a jedynie do zaangażowania finansowego niektórych państw sojuszniczych. Macierewicz twierdzi, że prezydent Stanów Zjednoczonych bardzo wyraźnie to podkreślał w czasie trwania szczytu.

To nie dotyczy w ogóle Polski, to dotyczy tych krajów, które miały szczęście, że nie były pod okupacją sowiecką, korzystały z planu Marshalla i dzięki temu mogły się szybko rozwijać przez te wszystkie lata, kiedy my będąc pod okupacją sowiecką, byliśmy niszczeni finansowo, gospodarczo, politycznie, ludnościowo, a mimo to teraz te 2 procent na wydatki zbrojeniowe wydajemy, gdy bogate państwa wydają 1 procent – wyjaśnia szef MON.

...

Zobacz również