Jak dowiedziały się światowe media, Komisja Europejska rozważa wprowadzenie wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady jeśli obydwa kraje nie zniosą ograniczeń wizowych m.in. dla Polaków. UE daje czas Ameryce Północnej do 12 kwietnia.

Jak donoszą takie media jak „Retuers”, „New York Times” czy „Politico”, Komisja Europejska dała Kanadzie i Stanom Zjednoczonym czas do 12 kwietnia na rozpoczęcie prac nad zniesieniem ograniczeń wizowych dla kilku krajów członkowskich.

W przypadku Stanów Zjednoczonych chodzi o ograniczenia wizowe dla obywateli Polski, Rumuni, Bułgarii, Cypru i Chorwacji, a w przypadku Kanady dla Bułgarów i Rumunów.

Komisja Europejska dała czas USA i Kanadzie na rozpoczęcie prac nad zniesieniem ograniczeń do 12 kwietnia. W innym przypadku sama rozpocznie prace nad wprowadzeniem ograniczeń wizowych dla obywateli tych dwóch krajów.

W kontekście ograniczeń wizowych i ich zniesienia pojawia się jednak problem, który skłania komentatorów do stwierdzenia, że nic konkretnego w tej sprawie się jednak nie wydarzy. Według części ekspertów od spraw unijnych, takie kraje jak Niemcy, Francja czy Włochy nie będą ryzykować utraty dobrych stosunków z Amerykanami w imię europejskiej solidarności, ponieważ nic na tym nie zyskają.

Komisja zajmie się ewentualnym wprowadzeniem ograniczeń wizowych dla Amerykanów tydzień przed wizytą prezydenta USA, Baracka Obamy, który przybędzie do Europy negocjować ważną – głównie dla Stanów – umowę o wolnym handlu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polsat news

...

Zobacz również