Klęska żywiołowa w Polsce. UE chce nam dać 12 mln euro wsparcia
Jan Odyniec - 31 Maja 2018

Klęska żywiołowa w Polsce. UE chce nam dać 12 mln euro wsparcia

Unia Europejska zaoferowała Polsce wsparcie w wysokości ponad 12 mln euro. Ma to być odpowiedź UE na klęskę żywiołową, jaka nawiedziła nasz kraj. Pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie szkód.

W sierpniu ubiegłego roku Polskę nawiedziła jedna z największych w historii tego kraju nawałnic. W wyniku tragedii położone zostały tysiące hektarów lasów, szkody poniosły tysiące Polaków. Były także ofiary śmiertelne, wśród nich te najstraszniejsze - grupa harcerzy, którzy przebywali na obozie w lesie na Pomorzu.

UE oferuje pomoc

Polska po podsumowaniu strat zawnioskowała do UE o pomoc finansową. Komisja Europejska proponuje kwotę 12 mln euro. Pieniądze mają zostać wykorzystane na pokrycie kosztów naprawiania szkód - sprzątania powalonych lasów oraz remontów infrastruktury. - Kwota 12,2 mln euro może zostać wykorzystana na pokrycie części wydatków związanych z oczyszczeniem zniszczonych lasów, usunięciem powalonych drzew z dróg i torów kolejowych oraz na pomoc w odnowieniu uszkodzonej infrastruktury - napisano w komunikacie KE. Dofinansowanie musi jeszcze zaakceptować Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej. Warto jednak zwrócić uwagę, że w komunikacie KE nie ma ani słowa o odszkodowaniach dla pokrzywdzonych.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Oto najsmutniejsza tragedia nocnych burz. Łzy napływają do oczu
  2. Nawałnice to nic. Nad Polskę nadciąga prawdziwy kataklizm
  3. Afera w UE! Tusk ostro zaatakował Niemcy
10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkościąCzytaj dalej
Katastrofa_w_Smoleńsku9 przerażających katastrof z udziałem ważnych politykówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News