uczniowie powrót do szkoły
Unsplash CDC
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Minister Piontkowski już nic nie ukrywa. Wiemy którzy uczniowie wrócą jako pierwsi, padł pierwszy możliwy termin

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Podczas rozmowy poruszony został temat powrotu dzieci do szkół. Polityk zdradził, kto jako pierwszy powróci do nauczania stacjonarnego oraz podał pierwszy możliwy termin.

Dariusz Piontkowski, wiceszef Ministerstwa Edukacji i Nauki, wypowiedział się między innymi na temat tego, którzy uczniowie powrócą do szkół jako pierwsi. Zgodnie z obowiązującymi do 29 listopada obostrzeniami, wszystkie dzieci uczące się w 1 klasie szkoły podstawowej oraz starsze, uczą się w trybie zdalnym.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Kiedy uczniowie powrócą do szkół? Wiceminister zabrał głos

- Chciałbym, żeby na przełomie listopada i grudnia najmłodsi uczniowie, ósmoklasiści i maturzyści mogli wrócić do zajęć tradycyjnych, stacjonarnych - mówił wiceminister podczas rozmowy z Patrycjuszem Wyżgą w "Newsroomie" Wirtualnej Polski.

Dariusz Piontkowski zastrzegł jednak, że ostateczna decyzja nie leży w jego rękach. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej, włączając w to dzienną liczbę zgonów. Ostateczną decyzję w sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki po konsultacji z ekspertami.

- Dzieci najmłodsze mają jednak problem w nauczaniu na odległość i często wymagają pomocy rodziców - dodał wiceszef resortu. Dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej często nie radzą sobie podczas lekcji zdalnych. Dodatkowo w przypadku problemów technicznych nie są w stanie im podołać. Gubią się w przerabianym materiale, co wywołuje zarówno u nich, jak i u rodziców ogromną frustrację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski przyznał również, że inne państwa, w których również dzienna liczba zakażeń koronawirusem jest wysoka, najmłodsze roczniki nadal uczęszczają do szkoły w trybie stacjonarnym. Czy w przypadku Polski takie zmiany również nastąpią?

Informacja na ten temat być może padnie podczas jutrzejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego. Według zapowiedzi rzecznika rządu, ma ona rozpocząć się przed południem w sobotę 21 października. Informacje jakie, usłyszymy mają dotyczyć dalszych długofalowych działań rządu w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Według pierwszych doniesień mediów, prawdopodobnie ponownie zostaną otwarte galerie handlowe oraz sklepy meblowe. Istnieje również możliwość, że najmłodsze dzieci powrócą do szkół. Są to jednak tylko domysły, a ostateczne informacje zostaną przedtawione jutro przed południem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  2. Wiśniewski po raz pierwszy pokazał zdjęcie tragicznie zmarłego ojca, niezwykłe podobieństwo. Na fotografii widać również jego mamę
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

Czy istnieje szansa, że dzieci wrócą do szkół jeszcze w tym roku? Zdaniem wiceministra Piontkowskiego istnieje na to szansa, jednak wiele osób ma w tej kwestii dość sceptyczne zdanie. Rząd będzie podejmował ostateczne decyzje w oparciu o rozwój dalszej sytuacji epidemicznej. Według wiceszefa MEN, jeśli obecna liczba dziennych zachorowań będzie utrzymywała się w najbliższym czasie, możliwe, że niektóre dzieci powrócą do placówek i nauczania stacjonarnego.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na ten moment jest powrót do szkół najmłodszych dzieci, którym zdalne nauczanie sprawia największą trudność. Szansę na to mają również ósmoklasiści, a także maturzyści, którzy w tym roku szkolnym będą zdawali egzaminy końcowe.

Niezmiennie w trybie stacjonarnym pracują żłobki, przedszkola oraz inne oddziały przedszkolne. Główny Inspektorat Sanitarny właśnie opublikował nowe wytyczne dotyczące domowników przebywających na kwarantannie. Polaków czeka duża zmiana.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwa
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Program "Newsroom" Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News