Uczniowie w Polsce
Facebook.com PrezydentJaskowiak
Monika Majko - 8 Listopada 2020

Prezydent miasta wydał apel do wszystkich uczniów i nauczycieli. Sytuacja jest bardzo poważna

Uczniowie decyzją rządu od jutra przejdą w pełni w trym nauczania zdalnego. Prezydent miasta zaapelował do młodzieży i nauczycieli za pomocą mediów społecznościowych.

Uczniowie oraz przedstawiciele grona pedagogicznego mogą obejrzeć w mediach społecznościowych nagranie z apelem, jakie wystosował do nich prezydent polskiego miasta w asyście przewodniczącego miejskiej rady oraz jednej z radnych.

Uczniowie i nauczyciele mogą wysłuchać apelu prezydenta miasta na Facebooku

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, a także przewodniczący poznańskiej rady miasta Grzegorz Ganowicz oraz radna Marta Mazurek opublikowali na Facebooku wspólne nagranie, które jest apelem do uczniów i nauczycieli nie tylko wielkopolskich placówek edukacyjnych, ale również szkół w całej Polsce.

Nagranie dotyczy niedawnych wydarzeń, związanych z trwającym w Polsce strajkiem kobiet, który wybuchł po ogłoszeniu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego kontrowersyjnego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Smutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelSmutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelCzytaj dalej

Po fali protestów do dyrektorów polskich szkół zaczęły spływać prośby o podanie danych uczniów i nauczycieli, którzy brali udział w manifestacjach. Niektórzy członkowie grona pedagogicznego byli również piętnowani przez przedstawicieli władzy za ich rzekome namawianie młodzieży do udziału w protestach.

- Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje. Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób - napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

W związku z tymi niepokojącymi sytuacjami oraz komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, przesłanym w nocy z poniedziałku na wtorek, poznańscy politycy postanowili zabrać głos w tej sprawie.

– Drodzy nauczyciele, drodzy uczniowie – nie dajcie się zastraszyć. Nie bójcie się tych demonstracji, nie bójcie się krytyki, nie bójcie się radykalizmu. Rządy przemijają, a to co zrobicie dzisiaj, będzie z wami przez następne dziesięciolecia. Będzie w waszych sumieniach i waszych sercach – powiedział w nagraniu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Poznańscy włodarze okazali wsparcie młodzieży i członkom grona pedagogicznego

Włodarz Poznania zaapelował do młodzieży i nauczycieli, by nie bali się walczyć o swoje przekonania. Polityk jest przekonany, że za 20 lat to właśnie o tych strajkach będą uczyć się z podręczników kolejne pokolenia uczniów. Z kolei Grzegorz Ganowicz zwrócił się do przedstawicieli krajowych władz.

– Panowie powinni pamiętać, że okres nauki to nie tylko nabywanie wiedzy, ale również kształtowanie postaw obywatelskich. Tego z całą pewnością nie osiągnie się poprzez represje. Przypominam o tym panom, panie ministrze i panie kuratorze, ku przestrodze – powiedział przewodniczący rady miejskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystkich o modlitwę, co się dzieje?

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

W apel włączyła się również wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania Marta Mazurek. W nagraniu zaprezentowała karton z napisem: "Ministrze Czarnek, kuratorze Gaweł, przestańcie młodzież i grona pedagogiczne prześladować". Radna podziękowała również uczniom i nauczycielom za prowadzenie edukacji równościowej oraz uczniom za ich zaangażowanie m.in. w walkę o prawa kobiet.

– Dzięki wam za to, że wpajacie młodym osobom takie wartości, jak otwartość, tolerancja, poszanowanie wolności. Dzięki za to, że wzmacniacie ich poczucie własnej wartości i sprawczości. Że uczycie ich, jak pomagać słabszym – powiedziała Marta Mazurek.

– Pokazujecie, że ważne są dla was akceptacja, tolerancja, otwartość. Przełamujecie stereotypy. Pamiętajcie, że miasto Poznań stoi zawsze po stronie otwartości i wolności obywatelskich – dodała radna.

Uczniowie
Facebook.com PrezydentJaskowiak

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News