Uczniowie dowiadują się o najgorszym
unsplash.com Shubham Sharan
Weronika Wasiak - 7 Października 2020

Kolejni uczniowie dowiadują się o najgorszym. Rodzice są bezradni, nauczyciele rozkładają ręce

Kolejni uczniowie poznają fatalne informacje. Długo mieli nadzieję tego uniknąć, ale niestety, wiele wskazuje na to, że już nic się nie da zrobić. Rodzice i nauczyciele rozkładają ręce.

Uczniowie każdego dnia muszą mierzyć się z wielkim wyzwaniem. Na początku była nim edukacja zdalna i dobrnięcie do końca roku w takim trybie, później przekładane egzaminy, aż w końcu naszedł czas na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, który jak dotąd, w większości placówek, przebiega w trybie stacjonarnym. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci musiały dostosować się do panujących w szkołach zasad, wynikających z epidemii koronawirusa. Teraz na wielu z nich spada kolejny dramat.

Ewa Drzyzga, przygnębiające informacjeDoniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodzinyCzytaj dalej

Kolejni uczniowie poznają fatalne informacje

Z dnia na dzień coraz trudniej przewidzieć, jak będzie wyglądały każdy kolejny tydzień - obostrzenia zmieniają się nieustannie, a koronawirus tylko przybiera na sile. Rząd decyduje się działać lokalnie, dlatego w każdym regionie panują nieco inne restrykcje. Wciąż jednak, już od kilku tygodni, obowiązuje zakaz zgromadzeń większych, niż 150 osób (w strefie czerwonej i żółtej ten przepis został zmieniony). Tymczasem maturzyści coraz bliżsi są najbardziej wyczekiwanego prze nich wieczoru, czyli balu studniówkowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Zaczynają więc pojawiać się pytania, czy w ogóle będzie możliwe jego zorganizowanie, bo w końcu biorą w nim udział nie tylko uczniowie, ale też ich osoby towarzyszące, co daje łącznie kilkaset osób. Niestety, coraz więcej szkół decyduje się na rezygnację ze studniówki. Z najnowszych doniesień Wirtualnej Polski wynika, że taka właśnie decyzja zapadła ostródzkim liceum.

- U nas studniówka się nie odbędzie. To decyzja rodziców powołanych do organizacji studniówki i nauczycieli. Z jednej strony nie dziwię się, że ją odwołano, ale z drugiej strony wszyscy uczniowie mijają się na wąskich korytarzach. Część jest bez maseczek i nikt nie dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Natomiast, jeśli ma być impreza, to nagle wszyscy przypominają sobie o koronawirusie - relacjonuje w rozmowie z WP uczennica tamtejszej szkoły. Maturzystka nie kryje, że przyszłym absolwentom zależało na wyprawieniu studniówki.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Ministerstwo zdrowia potwierdziło. Warszawa trafi do żółtej strefy? Rzecznik MZ „na 99 procent”

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

18-latka zdradziła również, że niektórzy uczniowie planują zorganizować "alternatywną studniówkę" na własną rękę, wynajmując ze znajomymi domek w lesie. Choć wielu uczniów popiera rezygnację z balu, niektórzy, zarówno pedagodzy, jak i rodzice, mają wątpliwości, co do takiej decyzji. Tłumaczą bowiem, że w czasie lekcji uczniowie nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu, co przecież również stanowi dla wszystkich zagrożenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężko uwierzyć, pracownicy sanepidu urządzili sobie pielgrzymkę na Jasną Górę. Internauci nie mają litości
  2. Czym jeździ Grzegorz Krychowiak? Prawdziwy potwór wart fortunę jest postrachem szos (FOTO)
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News