Wiadomo już co z uczelniami wyższymi
PIOTR GRZYBOWSKI East News
Agata Jaroszewska - 13 Maja 2020

"Odmrożenie" uczelni wyższych, jest decyzja. "Od 25 maja będzie możliwość realizacji zajęć na uczelniach"

Uczelnie wyższe, tak jak i szkoły w związku z epidemią koronawirusa w Polsce zawiesiły stacjonarne zajęcia, ale szykują się spore zmiany. Piotr Muller, rzecznik rządu, w wywiadzie dla telewizji Polsat wypowiedział się na temat stopniowego "odmrażania" uczelni wyższych. To bardzo ważne informacje dla studentów, decyzje rządzących są szczególnie ważne dla studentów kierunków ścisłych.

Uczelnie wyższe obowiązkowo wdrożyły nauczanie zdalne wraz z momentem zamknięcia przez premiera placówek edukacyjnych. Od razu zwracano uwagę, że jednak nie wszystkie zajęcia mogą zostać przeprowadzone w ten sposób. O swoich problemach i wątpliwościach głośno mówili szczególnie studenci studiujący kierunku ścisłe, gdzie w planach pojawia się wiele laboratoriów niezbędnych do zaliczenia roku. Rzecznik rządu w programie Polsatu, "Debata Dnia", mówił o "odmrażaniu" uczelni wyższych.

- Jeżeli chodzi o uczelnie, to decyzja jest taka, żeby uruchomić i dać możliwość uczelniom realizacji zajęć na ostatnich latach studiów i tych zajęć, które nie mogą odbywać się w formie zdalnej, np. laboratoria, oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych - mówił Piotr Muller w rozmowie z dziennikarzami. Potwierdzona przez niego decyzja była wyczekiwana przez praktycznie wszystkich studentów. Część żaków już od 25 maja będzie mogła znów pojawić się w murach uczelni i realizować wymagany przez ich kierunek program.

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News