Na gorąco kilka słów komentarza do rekonstrukcji rządu. Dobrze, że rekonstrukcja wreszcie nastąpiła, bo mieliśmy do czynienia z sytuacją antypaństwową, gdy odwoływani w mediach od kilku miesięcy ministrowie, jak np. minister Waszczykowski nie mogli normalnie pracować.

Największą niespodzianką jest z pewnością odwołanie Antoniego Macierewicza, które kończy jego konflikt z Prezydentem, to jest bez wątpienia wielkim pozytywem, ale tu potrzeba zmian ustrojowych i jasnego podziału kompetencji między rządem a Prezydentem w tak istotnej dziedzinie, jaką jest obronność.

ZOBACZ TAKŻE: Liroy ujawnia, polski Sejm jest jak melina. Żłopią alkohol i palą marihuanę

Zła polityka komunikacyjna, ogłoszono zmiany personalne, ale nie wiadomo, co ze zmianami strukturalnymi, co dalej z Ministerstwem Cyfryzacji, czy jego obowiązki przejmie nowe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, kierowane przez J. Emilewicz, nie wiadomo co z budownictwem, dotychczasowy minister A. Adamczyk został mianowany ministrem infrastruktury (wcześniej był ministrem infrastruktury i budownictwa).

Dla nas, jako Kukiz’15 ważniejsze niż personalia są konkretne rozwiązania ułatwiające życie Polakom, dlatego od nowego rządu oczekujemy realizacji kilku postulatów, które były także obietnicami PiSu: podwyższenia najniższej w Europie kwoty wolnej od podatku, obniżenia stawek VATu, czy mikro-ZUS dla drobnych przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Polityczny wojownik ROZCZULA swoim zdjęciem rodzinnym. Widać na nim…

Bez wątpienia duże wyzwanie dla nowego szefa dyplomacji, na dzień dobry musi znaleźć pięciu sojuszników w Unii Europejskiej (poza Węgrami), aby zablokować procedurę ryzyka naruszenia praworządności i polepszyć wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

Duże wyzwanie także przed nowym ministrem zdrowia, mamy nadzieję, że przychyli się do naszego postulatu i poprze nasz pomysł, aby powołać okrągły stół pod auspicjami Prezydenta, który doprowadziłby do ponadpolitycznego porozumienia w zakresie ochrony zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Tyszka: Posłowie nie powinni głosować na rozkaz partyjnych szefów

Stanisław Tyszka – Kukiz’15

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również