Jeszcze dziś prezentowaliśmy hitową opinię kobiety sprzeciwiającej się ustawie zakazującej aborcji, której interpretacja podbiła internet. Jako iż jesteśmy portalem bezstronnym i pluralistycznym, prezentujemy opinię z drugiej strony.

Prawicowa blogerka Weronika Zaguła przekonuje w swoim filmie, że obali 4 kłamstwa na temat ustawy Stop Aborcji. Film powstał kilka miesięcy temu, ale teraz znów generuje wyświetlenia i obiega sieć.

Autorka polemizuje z publikacją Gazety.pl. Twierdzi, że ta zawiera niemalże same kłamstwa. Jako pierwsze podaje, że przeciwnicy ustawy Stop Aborcji przekonują, że kobieta po poronieniu ma być karana więzieniem. Wskazuje, że ustawa nie zezwala na taką możliwość.

Blogerka podaje również, że nieprawdą jest, iż w przypadku zagrożenia życia matki, nie będzie ona ratowana. Jako 3 kłamstwo wskazuje fakt, iż nowa ustawa w ogóle nie porusza tematu badań prenatalnych, ponieważ te zostały uregulowane w poprzednim akcie normatywnym.

Ostatnie kłamstwo ma dotyczyć każdorazowego więzienia dla kobiety, która dokona aborcji. Blogerka podaje, że każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie, co właśnie zakłada nowa ustawa.

Pod filmem pojawiła się odpowiedź.

kłamstwo 1 – najpierw trzeba będzie dojść do tego, czy poronienie było nieumyślne; czyli kobieta będzie poddana śledztwu, żeby ustalić, czy na pewno poronienie było nieumyślne (patrz: Salwador, gdzie kobiety bywają za poronienia karane, bo sąd stwierdził, że np. powinny były rzucić pracę na 9 miesięcy i życ tylko zbliżającym się macierzyństwem, zamiast ryzykować życiem płodu).

kłamstwo 2 – przepis można zinterpretować tak, że musi wystąpić BEZPOŚREDNIE zagrożenie życia matki; już teraz bywają problemy w przypadku ciąży pozamacicznej we wczesnym stadium – można ją przerwać zastrzykiem, praktycznie bez konsekwencji zdrowotnych dla matki, zanim pojawią się w ogóle negatywne objawy; lekarze natomiast czekają z aborcją do pęknięcia jajowodu (połowiczne ubezpłodnienie kobiety), bo dopiero w tym momencie życie matki jest zagrożone. To wcale nie rzadkość jeśli chodzi o powikłania ciążowe – często już na wczesnym etapie ciąży wiadomo, że za kilka miesięcy będzie dramat, a i tak czeka się na jego wystąpienie, zanim kobieta otrzyma pomoc, bo inaczej ktoś się może przyczepić.

kłamstwo 3 – badania prenatalne są obarczone ryzykiem spowodowania poronienia; wtedy lekarz może zostac pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć płodu. Wielu lekarzy zacznie więc unikać wykonywania tych badań, szczególnie badań inwazyjnych, które w przypadku ciężkich, ale wyleczalnych wad płodu, są ryzykowne, ale konieczne. Nieumyślne spowodowanie śmierci płodu przez osobę inną niż matka już w ustawie zostało ujęte, jak mądra jutuberka sama kilka minut wcześniej czytała.

kłamstwo 4 – sąd MOŻE odstąpić od kary. Ale nie musi. Czyli te kobiety, które trafią na sędziego prolifera, trafią do paki.

Poniżej bardzo popularna interpretacja PRZECIWNICZKI ustawy STOP ABORCJI. U nas obie strony medalu, pluralizm i bezstronność. 

Internautka przeanalizowała ustawę zakazującą aborcji. Jej post podbił internet, tysiące udostępnień

A poniżej film prawicowej blogerki. 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również