Najgłośniejsza premiera roku? Film Sekielskiego będzie mocniejszy od "Kleru"

Najgłośniejsza premiera roku? Film Sekielskiego będzie mocniejszy od "Kleru" Źródło: facebook.com

"Tylko nie mów nikomu" będzie najważniejszą premierą tego roku? Dokument przedstawiający życie księży katolickich w zupełnie innym, nieznanym świetle, może stać się prawdziwym przebojem. Jedno jest pewne, będzie mocniejszy od kontrowersyjnego "Kleru".

Tylko nie mów nikomu to film, na który czeka wiele osób w całej Polsce. Dokument nakręcony przez Tomasza Sekielskiego ma obrazować życie kleru z zupełnie innej, mrocznej strony. Dzieło wykonane całkowicie przez byłego dziennikarza stacji TVN ma za zadanie odtajnić wszelkie tajemnice i kontrowersje, które dotyczą polskiego duchowieństwa. Tak antyklerykalnego w swoim przekazie filmu rodzima kinematografia jeszcze nie widziała.

"Tylko nie mów nikomu". Na ten film czekają miliony Polaków

Po sukcesie obrazu "Kler" polska kinematografia otworzyła się na nowe, zupełnie nieznane do tej pory formy prezentowania postaci księży. Obrazowanie ich jako ludzi, którzy mają problemy, wykorzystują dzieci, a także nie są oderwani od grzechu, staje się modne. Niech świadczy o tym zainteresowanie obrazem Tomasza Sekielskiego, który zamierza jeszcze mocniej pokazać problemy duchowieństwa.

- Dawno żaden film dokumentalny nie wywołał w Polsce tak dużych emocji i oczekiwań jeszcze przed swoją premierą. Ale też żaden nie zajmował się tak kontrowersyjną kwestią, jak pedofilia wśród polskich duchownych. Przez dziesięciolecia był to temat tabu wokół, którego panowała zmowa milczenia - czytamy w opisie filmu.

Dalej dowiedzieć się możemy, że "„Tylko nie mów nikomu” to dokument, który w całości został sfinansowany ze zbiórki publicznej. Bez niej film ten by nie powstał, tylko w ten sposób udało się zgromadzić potrzebne fundusze.". Twórcy podkreślają, że to dzięki temu mieli swobodę działania i nie musieli obawiać się żadnych nacisków. Na koniec dosadnie stwierdzają, że ta produkcja z pewnością "zaboli" każdego widza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tematyka pedofilii znów powróci

O tym, co będzie treścią filmu Sekielski opowiadał wielokrotnie przy okazji różnorakich wywiadów. Portalowi "Wirtualne Media" zdradził, że obraz będzie dotykał pedofilii w Kościele katolickim. Dziennikarz wyraził nadzieję, że jego obraz przyniesie niezbędne zmiany w działaniu instytucji.

- Mam nadzieję, że po premierze filmu o pedofilii w Kościele jeszcze więcej osób przekona się do tego, że warto wspierać niezależne produkcje filmowe. Zobaczą, że powstał ciekawy, wartościowy dokument i pomogą nam w realizacji następnego filmu. Działamy dalej - komentował Sekielski dla portalu Wirtualnemedia

Premiera kontrowersyjnego dzieła będzie miała miejsce 11 maja o godzinie 14:30 na kanale Tomasza Sekielskiego w serwisie YouTube i na pewno zatrzęsie polskim Kościołem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje John Singleton. Słynny reżyser „Chłopaków z sąsiedztwa”
  2. Aleksandra Kwaśniewska zniknęła z mediów! W ten sposób nie uciszy plotek o CIĄŻY
  3. Małgorzata Rozenek w stroju sprośnej uczennicy. Zdjęcie wbije was w fotele
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka wydała wstrząsające oświadczenie. Nie możemy uwierzyć
  5. Synowa Katarzyny Dowbor pokazała swoją drugą twarz. Nikt nie znał jej od tej strony
  6. Cejrowski został wyrzucony z TVP. Podróżnik brutalnie szczerze o kulisach utraty pracy

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News