O tym, że Donald Trump ma cięty język, można było przekonać się niejednokrotnie podczas amerykańskiej kampanii wyborczej. Kandydat republikański niejednokrotnie bowiem nie przebierał w słowach i bezpośrednio atakował przeciwniczkę, a także innych, nieprzychylnych mu ludzi.

Dziennikarze New York Timesa we współpracy z portalem Statista postanowili podsumować wszystkie obelgi Donalda Trumpa, które ten kierował w stronę swojej konkurentki w tweetach. Republikanin tak chętnie obrażał na Twitterze Hillary Clinton, że w końcu odsunięto go od dostępu do jego konta na tym portalu.

Po podsumowaniu wszystkich obraźliwych wypowiedzi pod adresem kandydatki demokratów, okazało się, że te idą w setki. Dziennikarze amerykańscy wybrali więc słowa i zwroty, które najczęściej towarzyszyły takim wpisom. W tym celu sprawdzili całą aktywność miliardera na Twitterze od 15. czerwca 2015 roku do 26. października 2016 roku.

Okazało się, że przymiotnikiem, który najczęściej występował w obrażających Clinton wpisach, było słowo „oszukańcza”. Trump użył go prawie 200 razy (198). Drugie miejsce jest daleko w tyle za tym słowem. Uplasowały się na nim wszelkiego rodzaju negatywne opinie stawiające Clinton w złym świetle, które jednak pozbawione były obelg oraz oskarżenie o to, że Clinton „kłamie” lub jest „kłamliwa”. Obu tych form podkopywania statusu kandydatki demokratów Trump użył 20 razy.

Trzecie miejsce zajęło słowo użyte w tweetach Trumpa 9 razy – „skorumpowana”. Zaraz za nim na miejscu czwartym znów dwa słowa ex aequo – użyte we wpisach po 7 razy każde – „katastrofa” i „niezdolna”. Na miejscu piątym kolejne dwa słowa. Biznesmen po 6 razy w Tweetach użył „zawiodła” i „defraudacja”. Ranking kończy zaś przymiotnik „nieuczciwa”, który w stosunku do Clinton wystąpił we wpisach republikanina 5 razy.

źródło: infogr.am
źródło: infogr.am

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: fakt24.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również