Ogromny sukces gry Pokemon GO może zostać powtórzony przez kolejne dzieło Niantic. Studio zapowiedziało już, że rozpoczynają pracę nad wersją w świecie Harrego Pottera. Wszystko przez nacisk ze strony fanów.

Szał Pokemon GO ogarnął już większość świata. Fani zbierają stwory nie bacząc już na własne zdrowie, a nawet życie. Jak się jednak okazuje, graczom wciąż jest mało. Zaczęło się od nawoływania, potem przyszedł czas na petycję. Wszystko dlatego, że chcą Harry Potter GO.

Twórcy Pokemon GO mieli w końcu ulec. O rozpoczęciu prac nad grą o Harrym Potterze miał zapewnić sam przedstawiciel studia Niantic, Marcus Figueroa. Jak poinformował „już zakupiono prawa do wykorzystania marki w aplikacji”.

„Zdobyliśmy prawa dla aplikacji. Zapotrzebowanie na ten tytuł był absolutnie szalony, więc pomyślałam, że damy mu szansę. Chcemy zrobić ze szkoły Magii i Czarodziejstwa, coś podobnego do pokestopów w Pokemon GO. Oczywiście miałby być też system zadań, a być może nawet w pełni interaktywne wydarzenia, ale bez obietnic. To wszystko, co mogę powiedzieć” – miał oświadczyć Figueroa.

Według niego, grę najwcześniej mielibyśmy ujrzeć na początku 2017 roku. Jednak termin nie jest pewny, gdyż „trudno powiedzieć cokolwiek na tak wczesnym etapie projektu”.

Choć fani już zacierają ręce, a popularność na Twitterze zdobywa hasztag #WeNeedHarryPotterGO, okazuje się, że wszystkie przekazy dotyczące nowej gry mogą być fałszywkami. W internecie pojawiają się bowiem kolejne dowody na to, że słowa przedstawiciela Niantic były zmyślone.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: unilad.co.uk, onet.pl
pt

...

Zobacz również