Jeden z twórców utworu „Polski Dżihad”, który został przez policję i prokuraturę zakwalifikowany jako rasistowski, odpowiedział na zarzuty i medialne publikacje. Według niego, utwór nikogo nie dyskryminuje, a on sam przy aresztowaniu został pobity przez policję. 

Autor przekonuje, że utwór wisiał przez kilka miesięcy na Youtube i nie został usunięty przez administrację. Uważa, że wcale nie jest rasistowski, mimo iż zawiera ostre słowa skierowane wobec imigrantów, a przede wszystkim muzułmanów.

Jednakże, antyterroryści na zlecenie prokuratury postanowili zatrzymać autora klipu. Policja przekazała, że mężczyzna próbował zaatakować jednego z funkcjonariuszy łomem i siekierą.

– Teledysk był wrzucony w październiku, a jakimś dziwnym trafem, grupa antyterrorystów rozpoczęła moje aresztowanie akurat w momencie kiedy wracałem z prywatnej posesji, gdzie rozwalałem drewutnię… trzymając w ręku siekierę, łom i młotek. W prawym ręku, wszystkie trzy narzędzia – mówi.

– Dostałem z ośmiu pistoletów, byłem rażony prądem, skuty w kajdankach kopany po ryju i żebrach – dodaje.

Autor pokazał wynik obdukcji oraz wyjaśnił, że wszelkie bronie użyte w teledysku były raczej zabawkami. Twierdzi też, że jego matce zabrano pieniądze oraz pamiątki po ojcu w postaci broni białej.

https://youtu.be/EEk96sNTt0g

Wspomniany klip poniżej:

Raperzy aresztowani za „Polski dżihad”. Jeden zaatakował policję siekierą i łomem

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Zobacz również