Według Daily Mail policja zatrzymała 21-latka, który przyznał się do stworzenia niezwykle głośnej gry „niebieski wieloryb”. Polegała ona na zadawaniu uczestnikom coraz bardziej niebezpiecznych i krzywdzących zadań, aby ostatecznie doprowadzić ich do samobójstwa. Powód, dla którego powstała, okazuje się naprawdę przerażający i chory.

Filip Budeikin miał doprowadzić do śmierci co najmniej 16 nastoletnich dziewczynek. Nie wiadomo do końca, ile tak naprawdę ofiar pociągnęła za sobą wymyślona przez niego gra. Mężczyzna od razu przyznał się do winy oraz podał szczegóły powstania wyzwań.

21-latek stwierdził, że przez „niebieskiego wieloryba” chciał „oczyścić społeczeństwo”. Według niego ofiary były „odpadami biologicznymi”. Dodał także, że nastolatki jego zdaniem były już po prostu „gotowe na śmierć”.

Przerażające i oburzające tłumaczenia Budeikina, który nie okazał skruchy po doprowadzeniu do śmierci kilkunastu dzieci, zostały od razu szeroko skomentowane przez internautów. Większość z nich liczy po prostu na to, że mężczyzna otrzyma zasłużoną karę i być może w więzieniu zrozumie, do jakiej tragedii naprawdę doprowadził.

Zobacz również