Magiczna manipulacja TVP w celu pogrążenia kierowcy seicento. Nie uwierzycie co podmienili (FOTO)

Magiczna manipulacja TVP w celu pogrążenia kierowcy seicento. Nie uwierzycie co podmienili (FOTO)

Wciąż nie milkną echa groźnego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Oliwy do ognia dolała Telewizja Polska, która dopuściła się manipulacji, by - jak przekonuje część internautów - udowodnić na siłę winę 21-letniego kierowcy seicento.

Obóz władzy a za nim służby i prokuratura przekonują, że odpowiedzialność za piątkowy wypadek rządowej limuzyny z Beatą Szydło ponosi 21-letni mieszkaniec Oświęcimia kierujący fiatem seicento.

W kolportowaniu takiej informacji uczestniczy naturalnie znajdująca się we władzy Prawa i Sprawiedliwości Telewizja Polska, gdzie pojawił się ostatnio reportaż wyjaśniający krok po kroku jak miało rzekomo dojść do zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE - Dzieje się coś złego. Kierowca NIE przyznał się do winy, a machina ruszyła

Problem w tym, że reportaż został zmanipulowany. Chodzi o umieszczenie w animacji linii przerywanej zamiast, jak jest w rzeczywistości, podwójnej ciągłej. Taki zabieg usprawiedliwia manewr jaki chciała wykonać rządowa kolumna tj. wyprzedzanie na skrzyżowaniu co jest oczywiście zakazane.

Ponadto jak wynika z wcześniejszych relacji świadków, rządowa kolumna nie użyła odpowiednich sygnałów tj. brakowało sygnału dźwiękowego co w tym przypadku jest złamaniem procedur.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News