Chociaż odbiorcy polskich mediów wielokrotnie zaskakiwani byli już kontrowersyjnymi nagłówkami, czy też niespodziewanymi wypowiedziami dziennikarzy oraz ich gości, nowy materiał TVP wywołał naprawdę ogromną aferę. Jeden z zaproszonych do niego ekspertów nazwał bowiem bezpośrednio Romana Giertycha… adwokatem mafii.

W Wiadomościach TVP1 jedno z naczelnych miejsc zajęła dość obszerna informacja dotycząca kolejnych taśm, na których nagrano przedstawicieli PO, ale także innych ugrupowań politycznych. Jako ekspert miał się o nich wypowiedzieć Adrian Stankowski, dziennikach pracujący dla związanej z PiS „Gazety Polskiej Codziennie”. Jego bezpośrednie słowa naprawdę zadziwiły widzów programu.

– (Roman Giertych jest – przyp.red.) adwokatem Platformy Obywatelskiej. Chciałoby się powiedzieć, że wręcz to jest taki adwokat mafii, bo ta formacja przypomina bardziej ugrupowanie mafijne, a nie partię polityczną – stwierdził otwarcie Stankowski.

Jego słowa spotkały się z bardzo mieszanym odbiorem. Przede wszystkim rozpętały jednak niemałą burzę na portalach społecznościowych, prowokując kontrowersyjne dyskusje. Sam Roman Giertych nie odniósł się jeszcze jednak do tych zadziwiających twierdzeń publicysty.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również

Zobacz również