TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę

TVP przekazało tragiczną informację. Nie żyje 60 osób, właśnie schwytano sprawcę Źródło: pixabay.com/goszka

TVP poinformowało o wielkiej tragedii, która wstrząsnęła społeczeństwem. W jej wyniku śmierć poniosło aż 60 osób, a śledczy już teraz zastanawiają się, jak ukarać winowajcę. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem czekają go bardzo poważne konsekwencje.

TVP donosi o niewyobrażalnym dramacie, którego konsekwencją była śmierć aż 60 osób. Jak zwykle w takich sytuacjach zaczęto zadawać sobie pytanie, czy całej tej tragedii można było uniknąć. Teraz okazuje się, że była na to szansa, jednak zaprzepaścił ją jeden człowiek. 

TVP: osoba odpowiedzialna za pożar zatrzymana

Śmiercionośny pożar miał miejsce w centrum handlowym w Kemerowie, na Syberii. Wśród ofiar były małe dzieci. Śledczym udało się ustalić, że do pożaru mogłoby nie dojść, gdyby nie ogromne zaniechania w kwestiach budowlanych. Sprawa stała się na tyle głośna, że zaczęto o niej mówić również w innych krajach. Chociaż sam pożar miał miejsce już rok temu, a śledztwo w tej sprawie nie należało do najprostszych, to dopiero teraz udało się uchwycić winnego. Ukrywał się w Polsce.

Jak donosi TVP, śledztwo prowadzone na terenie kilku krajów ostatecznie przyniosło efekt. Na terenie naszego kraju odnaleziono mężczyznę, który przez dłuższy czas ukrywał się w związku z oskarżeniami, jakie pojawiały się od dłuższego czasu. Najprawdopodobniej uważał on, że to właśnie w Polsce będzie czuł się najbezpieczniej, jednak służby stanęły na wysokości zadania.

Aresztowany mężczyzna to Wiaczesław Wiszniewski, wieloletni dyrektor Kemerowskich Zakładów Cukierniczych. Firma ta była właścicielem centrum handlowego Zimowa Wiśnia w Kemerowie na Syberii, w którym kilkanaście miesięcy temu wydarzył się niewyobrażalny dramat. 25 marca 2018 roku doszło do pożaru, w wyniku którego śmierć poniosło 60 osób, w tym 37 dzieci.

W Rosji po krótkim czasie rozpoczęło się śledztwo, które miało wyjaśnić przyczyny tragedii. Na jaw zaczęły wychodzić niewygodne fakty z życia Wiszniewskiego. Wielkie znaczenie ma fakt, że niegdyś wręczył on łapówkę szefowej inspekcji budowlanej, dzięki której miał uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w budynku, jak informuje Telewizja Polska.

TVP donosi o zakończeniu poszukiwań

Od 2016 roku Wiszniewski przebywać miał w Hiszpanii, gdzie postanowił wyjechać w związku z doniesieniami o korupcji. Dopiero w 2018 roku rosyjskie służby wydały międzynarodowy list gończy, dzięki któremu udało się aresztować mężczyznę w Polsce. Dowiadujemy się, że rosyjskie władzy wysłały do Polski oficjalny wniosek o ekstradycję odpowiedzialnego za tragedię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pożar, który wybuchł w centrum handlowym, nie mógł zostać szybko ugaszony, bo nie działała instalacja alarmowa. W krótkim czasie ogień zajął cały budynek. Śledczy szybko ustalili przyczyny wypadku i orzekli, że to Wiszniewski jest winny całej sytuacji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa gwiazda Polsatu w Playboyu. Tego ciała pragną Polacy i zazdroszczą Polki
  2. Agnieszka Chylińska pokazała PRZERAŻAJĄCO chude nogi. Fani boją się o jej życie!
  3. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  4. Żona Zenka Martyniuka jest wściekła! Szokujące nagranie w sieci
  5. Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok
  6. Burza nad Polską zamieniła się w koszmar. 6 osób nie żyje

źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News