Nie żyją uwielbiani polscy artyści! Cały kraj patrzył jak umierają

Nie żyją uwielbiani polscy artyści! Cały kraj patrzył jak umierają

TVP w tym roku straciło wielu, niezapomnianych artystów. Ikony telewizji, gwiazdy serialu i po prostu wybitni aktorzy, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiej telewizji, odeszli bezpowrotnie. Dziś przypomnimy sylwetki zmarłych artystów, których śmierć zasmuciła tysiące Polaków.

TVP dla wielu z nich było drogą wspaniałej, aktorskiej kariery. Niestety część aktorów znanych z występów w Telewizji Publicznej odeszło w 2018 roku, sprawiając, że już nigdy nie ujrzymy ich na ekranach telewizorów.

TVP w żałobie. Smutne śmierci wybitnych aktorów

Wśród nazwisk artystów, których nie zobaczymy już nigdy więcej w programach Telewizji Publicznej, przewija się - znana chociażby z "Klanu" - Agnieszka Kotulanka. Aktorka przez lata zmagała się z chorobą alkoholową. Na ekranie polskich telewidzów pojawiała się przez ponad 16 lat w "Klanie", gdzie grała rolę Krystyny Lubicz. Jej koleżanką z planu była -także zmarła w ubiegłym roku - Kazimiera Utrata. W operze mydlanej wcielała się w postać słynnej Cioci Stasi. Kolejnymi przedstawicielami sceny aktorskiej Telewizji Publicznej, którzy zmarli w 2018 roku byli Wojciech Pokora i Alina Jankowska. Mężczyzna znany jest z udziału w kultowym "Czterdziestolatku". Z kolei była uczestniczka Powstania Warszawskiego widzom dała się zapamiętać głównie dzięki roli Eleonory Gabriel w "Złotopolskich"

Nie tylko gwiazdy telewizji nas opuściły

W tym roku pożegnaliśmy także wybitnych przedstawicieli świata nauki, muzyki, czy sportu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy światem wstrząsnęła informacja o śmierci wybitnego astrofizyka Stephena Hawkinga. W Polsce opłakiwaliśmy odejście Kory Jackowskiej, która umarła po długiej chorobie nowotworowej. Wokalistka Maanam nie była jedyną ikoną polskiego rocka, która odeszła w 2018 roku. Robert Brylewski, który został dotkliwie pobity na warszawskiej Pradze, także dołączył do legend muzycznych, których już nie usłyszymy na scenie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Świat alpinizmu na początku roku został zdruzgotany informacją o odejściu Tomasza Mackiewicza. Dramatyczna śmierć mężczyzny w górach Pakistanu śledzona była przez tysiące Polaków, którzy do końca wierzyli, że mężczyźnie uda się przeżyć. Także śmierć innego przedstawiciela świata sportu przyniosła wiele smutku polskim kibicom. Irena Szewińska, czyli najwybitniejsza lekkoatletka w historii Polski, także odeszła z tego świata, zostawiając po sobie wspomnienia jej wybitnych osiągnięć, w których nie brakowało mistrzostw świata i wygranych igrzysk olimpijskich.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda POTAJEMNIE podpisał najgorszą ustawę rządów PiS!
  2. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
  3. Już wiemy, ile będzie wynosić emerytura w 2019r. Pozostaje płacz i zgrzytanie zębów
  4. Jak się skontaktować z Marylą Rodowicz? Kontakt i numer telefonu do wielkiej gwiazdy
  5. Agata Duda może tego nie wytrzymać. Andrzej ma poważny, wstydliwy problem
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News