TVP: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków. Ulewy nie ustępują, w wielu miejscach podtopione domy

TVP: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków. Ulewy nie ustępują, w wielu miejscach podtopione domy Źródło: Screenshot z youtube.com/Daniel Widlo

TVP podało właśnie informację o alercie bezpieczeństwa. RCB ostrzega Polaków, szczególnie tych z południowej części kraju. Burze i towarzyszące im obfite opady deszczu spowodowały wiele szkód, z którymi teraz walczą strażacy.

TVP informuje Polaków o niebezpieczeństwie. Nad Polskę zawitały burze z piorunami, podczas których gdzieniegdzie pojawić się może nawet grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wydać oficjalne oświadczenie dla mieszkańców Polski, szczególnie woj. świętokrzyskiego i woj. małopolskiego.

TVP informuje o zagrożeniu

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Wszystkie stacje meteorologiczne są zgodne - nadciągają burze, które przez najbliższe dni będą bardzo doskwierać Polakom. Stacje radiowe nieustannie informują o wypadkach. Nic dziwnego, bowiem opady deszczu są poważnym utrudnieniem dla kierowców. Warto więc zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków pogodowych.

Burze szczególnie doskwierają mieszkańcom Łapczycy, a także Kielc, Stąporkowa i Chęcin, bowiem, jak podaje źródło, spadło tam dzisiaj gdzieniegdzie nawet do 50 mm deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na materiałach, które publikowane są w mediach społecznościowy widzimy nadzwyczaj przerażający krajobraz. Po ulicach płynie woda, a studzienki kanalizacyjne nie są w stanie nadążyć. Na terenach woj. małopolskiego i świętokrzyskiego trwają właśnie akcje ratunkowe. Strażacy zmuszeni są odpompowywać z terenów nadmiar wody. Deszcz zalał niektóre mieszkania, a także zakłady pracy.

 - Uwaga #IMGW ostrzega dziś przed intensywnym deszczem w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. W woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, na południu Mazowsza i w zachodniej części Podkarpacia – możliwe burze - brzmi alert RBC (Twitter).

Niezbyt przyjemna sytuacja ma miejsce także w woj. mazowieckim. W nocy rozpoczęła się ulewa, która nadal trwa, choć z przerwami. W Stolicy temperatura jest niska i wynosi zaledwie 8 st. Celsjusza. Średnia temperatura w całym kraju wynosi około od 6-8 st. Na terenach objętych alertem nieustannie trwają burze, które ciągle dostarczają pracy strażakom.

  1. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  2. Beata Tyszkiewicz radzi polskim emerytom: „Trzeba żyć w luksusie”. Polacy są wściekli. Słusznie?
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: TVP

Następny artykuł