TVP: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków. Ulewy nie ustępują, w wielu miejscach podtopione domy

TVP: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega Polaków. Ulewy nie ustępują, w wielu miejscach podtopione domy Źródło: Screenshot z youtube.com/Daniel Widlo

TVP podało właśnie informację o alercie bezpieczeństwa. RCB ostrzega Polaków, szczególnie tych z południowej części kraju. Burze i towarzyszące im obfite opady deszczu spowodowały wiele szkód, z którymi teraz walczą strażacy.

TVP informuje Polaków o niebezpieczeństwie. Nad Polskę zawitały burze z piorunami, podczas których gdzieniegdzie pojawić się może nawet grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wydać oficjalne oświadczenie dla mieszkańców Polski, szczególnie woj. świętokrzyskiego i woj. małopolskiego.

TVP informuje o zagrożeniu

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest zbyt optymistyczna. Wszystkie stacje meteorologiczne są zgodne - nadciągają burze, które przez najbliższe dni będą bardzo doskwierać Polakom. Stacje radiowe nieustannie informują o wypadkach. Nic dziwnego, bowiem opady deszczu są poważnym utrudnieniem dla kierowców. Warto więc zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków pogodowych.

Burze szczególnie doskwierają mieszkańcom Łapczycy, a także Kielc, Stąporkowa i Chęcin, bowiem, jak podaje źródło, spadło tam dzisiaj gdzieniegdzie nawet do 50 mm deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na materiałach, które publikowane są w mediach społecznościowy widzimy nadzwyczaj przerażający krajobraz. Po ulicach płynie woda, a studzienki kanalizacyjne nie są w stanie nadążyć. Na terenach woj. małopolskiego i świętokrzyskiego trwają właśnie akcje ratunkowe. Strażacy zmuszeni są odpompowywać z terenów nadmiar wody. Deszcz zalał niektóre mieszkania, a także zakłady pracy.

 - Uwaga #IMGW ostrzega dziś przed intensywnym deszczem w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. W woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, na południu Mazowsza i w zachodniej części Podkarpacia – możliwe burze - brzmi alert RBC (Twitter).

Niezbyt przyjemna sytuacja ma miejsce także w woj. mazowieckim. W nocy rozpoczęła się ulewa, która nadal trwa, choć z przerwami. W Stolicy temperatura jest niska i wynosi zaledwie 8 st. Celsjusza. Średnia temperatura w całym kraju wynosi około od 6-8 st. Na terenach objętych alertem nieustannie trwają burze, które ciągle dostarczają pracy strażakom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  2. Beata Tyszkiewicz radzi polskim emerytom: „Trzeba żyć w luksusie”. Polacy są wściekli. Słusznie?
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News