Producent Telewizji Publicznej, Marek Czunkiewicz, w specjalnym liście skierowanym do rosyjskiego ministerstwa kultury przeprasza za zachowanie dziennikarki prowadzącej wywiad z rosyjskim min. kultury Władimirem Midińskim. Dziennikarka dopytywała rosyjskiego polityka o sowieckie zbrodnie na Polakach. 

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas rozmowy dziennikarki TVP Info, Marii Połomiec z rosyjskim ministrem kultury, Władimirem Midińskim poruszano takie tematy jak pakt Ribbentrop-Mołotow, polskie obozy jenieckie dla Rosjan czy pomniki sowieckich generałów w Polsce.

W pewnym momencie, polska dziennikarka nawiązała do postaci generała Czernichowskiego, który – jak przypomniała Połomiec – jest odpowiedzialny za śmierć przywódców polskiego podziemia. Gdy minister zaczął przekonywać, że generał nie zabijał liderów Armii Krajowej, dziennikarka przerwała mówiąc, że zabił m.in. jej dziadka.

https://www.youtube.com/watch?v=raiy0r77aV4

W związku z sytuacją w studio polskiej telewizji, list do rosyjskiego ministerstwa wysłał producent TVP, Marek Czunkiewicz, który przepraszając za zachowanie dziennikarki przekonuje, że władze TVP „nie mają wpływu na ludzką słabość” a wywiad został zorganizowany w „dobrej wierze”. Czunkiewicz zapewnił również, że TVP zwiększy w przyszłości „kontrolę nad zachowaniem dziennikarzy”.

Aktualizacja: Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, władze Telewizji Publicznej rozwiązały umowę (za porozumieniem stron) z Markiem Czunkiewiczem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: lenta.ru / wirtualne media

Zobacz również