TVP informuje o burzach piaskowych
Facebook/Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser
Mariusz Wiącek - 23 Kwietnia 2019

Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu

TVP przekazała informację, która z pewnością nie ucieszy miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W najbliższych dniach szykuje się prawdziwe zawirowanie pogodowe, które mieszkańcy niektórych regionów kraju odczuli już dziś.

TVPopublikowało informację, dotyczącą prognozy pogody na najbliższe dni. Już w ostatnich dniach, podczas świąt byliśmy w stanie odczuć niejednorodną pogodę, na którą składały się zmiany temperatury, sporadyczne porywy silnego wiatru oraz deszcz w większości regionów kraju. Teraz jednak mieszkańcy Polski z pełną siłą odczują, co to znaczy zawirowanie pogodowe.

Specjalne ostrzeżenie w związku z najbliższymi dniami wydał nawet Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wygląda na to, że najlepiej ograniczyć wychodzenie z domu, gdyż za oknem czekać nas będą deszcze, wiatr, a także burze piaskowe.

Julia Wieniawa a nowa dziewczyna AntkaAntoni Królikowski pokazał nową dziewczynę! Kasia to zupełne przeciwieństwo Wieniawy [FOTO]Czytaj dalej

TVP informuje: gwałtowne pogorszenie pogody już wkrótce

Już we wtorek, tuz po świętach mieszkańcy Mazowsza a także południowych regionów kraju zaczęli odczuwać działanie silnego wiatru, który znacznie zmniejsza odczuwalną temperaturę. IMGW wydało specjalny komunikat, wyjaśniając, że jest to masa gorącego powietrza znad Sahary, niosąca ze sobą również chmurę pyłu i piasku. Oznacza to, że na naszych chodnikach, ulicach, a nawet oknach będą się osadzać drobinki pyłu. Nie ominie to także płuc, gdyż piasek będzie wszechobecny w powietrzu.

Jednocześnie silnemu wiatrowi będzie towarzyszyła wysoka temperatura, miejscami dochodząc nawet do 27 stopni Celsjusza. Jednak nie potrwa to długo i amatorzy spędzania czasu na wolnym powietrzu powinni mieć na uwadze, że ładna pogoda - pomijając silny wiatr z pyłem - będzie utrzymywać się do piątkowego popołudnia. Później rozpoczną się gwałtowne burze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

Deszcze i burze mogą potrwać przez kolejne kilka dni. Już od soboty szykuje się poważne ochłodzenie, a pogoda prędko nie przyniesie zauważalnych zmian. Jednak ochłodzenie ma też swoją dobrą stronę - jego wystąpienie będzie oznaczało ostateczny koniec burz piaskowych i nacierającego na Polskę pyłu znad Afryki. Służby jednoznacznie podkreślają, że gwałtowne zmiany pogodowe powinny traktowane być jak najbardziej poważnie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  2. Czy tak wygląda samolot, w którym ZGINĘŁA Anna Jantar? Do sieci trafiło wideo, które zszokowało fanów
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)
  6. Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror

dodaGdzie mieszka Doda? Luksusowy apartament zwala z nógCzytaj dalej

źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News