W TVP ruszyły obowiązkowe szkolenia dla pracowników z zakresu etyki dziennikarskiej. Wśród prowadzących znalazł się m.in. Krzysztof Ziemiec. Jak informuje portal Press.pl, na szkoleniu pojawił się temat słynnych „pasków”.

Kilka dni temu odbyło się jedno z trzech planowanych w TVP szkoleń z zasad etyki dziennikarskiej, przepisów dotyczących nieuprawnionego przekazu handlowego i prawa do wizerunku.

Uczestnikami szkoleń są dziennikarze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wśród nich redaktorzy serwisu tvp.info. Z informacji „Presserwisu” wynika, że dwugodzinne szkolenie prowadzą Krzysztof Ziemiec z „Wiadomości” wraz z prawniczką zatrudnioną w TVP.

Przykład nierzetelności? „TVN”

Jak informuje portal press.pl., na ostatnich zajęciach omawiano „rzetelność dziennikarską”. Bazą do zajęć były materiały TVN, które – jak przedstawiono kursantom – były nierzetelne. Pojawił się również temat tzw. pasków w programach informacyjnych TVP. Zostały ocenione jako „dobre”, przy czym wskazano, że problemem są błędy ortograficzne.

Z informacji podawanych w portalu wynika, że decyzja o zorganizowaniu szkoleń dla pracowników TAI została podjęta kilka dni po zawieszeniu Ziemowita Kossakowskiego z powodu łamania standardów etyki. Bezpośrednią przyczyną tej decyzji był materiał o lekarzach rezydentach, którego Kosakowski był autorem.

Zawieszony reporter został wezwany przez komisję etyki TVP, ale do tej pory przed nią nie stanął.

Screenshot

Źródło: Press.pl

...

Zobacz również