TVP poucza pracowników: Paski są super, ale nie podoba nam się...

TVP poucza pracowników: Paski są super, ale nie podoba nam się... Źródło: facebook.com/pg/bugalanators/posts/

W TVP ruszyły obowiązkowe szkolenia dla pracowników z zakresu etyki dziennikarskiej. Wśród prowadzących znalazł się m.in. Krzysztof Ziemiec. Jak informuje portal Press.pl, na szkoleniu pojawił się temat słynnych "pasków".

Kilka dni temu odbyło się jedno z trzech planowanych w TVP szkoleń z zasad etyki dziennikarskiej, przepisów dotyczących nieuprawnionego przekazu handlowego i prawa do wizerunku. Uczestnikami szkoleń są dziennikarze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wśród nich redaktorzy serwisu tvp.info. Z informacji "Presserwisu" wynika, że dwugodzinne szkolenie prowadzą Krzysztof Ziemiec z "Wiadomości" wraz z prawniczką zatrudnioną w TVP.

Przykład nierzetelności? "TVN"

Jak informuje portal press.pl., na ostatnich zajęciach omawiano "rzetelność dziennikarską". Bazą do zajęć były materiały TVN, które - jak przedstawiono kursantom - były nierzetelne. Pojawił się również temat tzw. pasków w programach informacyjnych TVP. Zostały ocenione jako "dobre", przy czym wskazano, że problemem są błędy ortograficzne. Z informacji podawanych w portalu wynika, że decyzja o zorganizowaniu szkoleń dla pracowników TAI została podjęta kilka dni po zawieszeniu Ziemowita Kossakowskiego z powodu łamania standardów etyki. Bezpośrednią przyczyną tej decyzji był materiał o lekarzach rezydentach, którego Kosakowski był autorem. Zawieszony reporter został wezwany przez komisję etyki TVP, ale do tej pory przed nią nie stanął. Screenshot Źródło: Press.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News