To już pewne, Antoni Macierewicz pożegna się ze swoim ukochanym stołkiem. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej będzie musiał ustąpić nowemu ministrowi, który przejmie jego miejsce. Jego zastępca budzi niemałe kontrowersje.

Sprawa jest już przesądzona, jak podała Telewizja Polska. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mieli ustalić, że Antoni Macierewicz opuści urząd szefa resortu obronności. Informacja jest potwierdzana przez kolejnych polityków władzy, w miarę jak zbliżamy się do zaprzysiężenia nowego rządu.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz kompletnie się załamał. „Możecie mnie odwołać”

Odchodzi dla Dudy

Jak poinformowano, Macierewicz pożegna się z urzędem przez zatargi z Andrzejem Dudą. Kancelaria Premiera ma bowiem odbudować stosunki między Radą Ministrów a Pałacem Prezydenckim. Konieczne do tego jest pozbycie się niewygodnego szefa MON, który od miesięcy działał na przekór Dudzie.

Powstaje jednak pytanie, kto zastąpi Macierewicza? Odpowiedź jest szokująca. Okazuje się bowiem, że gdy odejdzie obecny szef MON, jego miejsce zajmie minister Mariusz Błaszczak, który przewodzi MSWiA.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE! Kaczyński wyraził zgodę na wyrzucenie TYCH ministrów

Miękkie lądowanie

Okazuje się jednak, że choć Macierewicz odchodzi, czeka go zajęcie innej, ciepłej posadki. PiS postarało się bowiem, by ich człowiek nie wylądował na bruku. Macierewicz ma zająć stanowisko marszałka Sejmu.

źródło: natemat.pl

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


10 znanych marek, które zbiły fortunę na współpracy z nazistami

...

Zobacz również