Zachowanie TVP ws. taśm Kaczyńskiego oburza. Przekaz dnia PiS

Zachowanie TVP ws. taśm Kaczyńskiego oburza. Przekaz dnia PiS Źródło: screen Prawo i Sprawiedliwość

TVP nie podejmuje się wnikliwej analizy tematu dnia, jakim bez wątpienia są nowe ustalenia z tzw. taśm Kaczyńskiego. Przekaz prorządowej telewizji sprowadza się do uznania biznesowej wiedzy Jarosława Kaczyńskiego.

TVP nie podejmuje się z rana nawet zdawkowych odniesień do ujawnionych w nocy przez "Gazetę Wyborczą" rewelacji ws. zamiarów budowy "wieżowców partyjnych" przez spółkę Srebrna, kontrolowaną przez Instytut Lecha Kaczyńskiego. Zamiast tego telewizja zmienia temat.

Nowe materiały ws. Srebrnej, a TVP nie odnosi się do sprawy

Stacja przejmuje narrację czołowych polityków partii rządzącej. Do tej pory głos w temacie Srebrnej zabrali m. in. Beata Mazurek, Jarosław Gowin, czy rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Politycy PiS i Pałac Prezydencki obstają przy założeniu, że prezes PiS wykazywał się odpowiedzialną wiedzą biznesową, czego dowodem mają być ujawnione stenogramy nagrań z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Miał on kilkanaście razy naciskać na Kaczyńskiego, by ten ostatni rozpoczął inwestycję w budynek i grunt pod nim. TVP zupełnie pomija nowe aspekty, które pojawiły się wokół Srebrnej. Obecnie pasmo informacyjne pokazuje zaś... przesłuchanie Jarosława Gowina przez komisję sejmową ds. wyłudzeń podatku VAT. Wicepremier odpowiada za lata rządów koalicji PO i PSL, kiedy to pełnił urząd ministra sprawiedliwości.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

"Do polityki nie idzie się po pieniądze"

Sprawa wywołuje niemałe zamieszanie. Media bliskie władzy pomijają w swojej relacji słynne słowa Kaczyńskiego o "polityce, do której nie idzie się po pieniądze". Wydźwięk stenogramów jest zgoła inny - Kaczyński miał jasno dać do zrozumienia, że ma zamiary inwestycji w wieżowiec-symbol władzy jego partii. Do tego potrzebna będzie jednak władza w Warszawie, której PiS nie był w stanie przejąć w 2018 roku.   TVP i media słynące z przekazu bliskiego władzy podnoszą za to rozważną postawę Kaczyńskiego w negocjacjach biznesowych. W stacji TVP Info po godz. 11 pojawiło się króciutkie odniesienie do materiału "Wyborczej", poparte komentarzem posła PiS, czy redaktorów Michała Karnowskiego i Samuela Pereiry.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pekao w centrum afery taśmowej Kaczyńskiego. Jest zaskakująca odpowiedź banku
  2. Gowin komentuje taśmy Kaczyńskiego! Zdradził co jest w nich przełomowego
  3. Czym się zajmuje Instytut Lecha Kaczyńskiego? Jego siedziba miała stanąć przy Srebrnej
Następny artykuł