TVP pokonało TVN w programach śniadaniowych

TVP pokonało TVN w programach śniadaniowych

TVP wciąż jest liderem wśród widzów w bardzo wielu kategoriach. Tym razem nie było inaczej. TVN zostało zmiażdżone przez Telewizję Polską w bardzo ważnej kategorii. Szefowie stacji z pewnością się tego nie spodziewali.

TVP po raz kolejny okazało się lepsze od TVN. Stacje rywalizują ze sobą w bardzo wielu kategoriach, a wyniki nie zawsze są przewidywalne. Tym razem widzowie wybrali lidera w kategorii telewizji śniadaniowej. Z raportu portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w tym sektorze wiodą prym media publiczne. Największą oglądalnością wśród programów śniadaniowych cieszy się "Pytanie na śniadanie". Produkcja TVP awansowała z drugiej pozycji i pokonała konkurencyjne "Dzień dobry TVN", obejmując pozycję lidera. Od początku roku do 12 lutego 2019 roku "Pytanie na śniadanie" w TVP2 oglądało średnio 539 tysięcy widzów. Jest to wynik o 43 tysiące lepszy niż w ubiegłym roku.

"Pytanie na śniadanie" TVP liderem w kategorii programów śniadaniowych

TVN musi pogodzić się ze spadkiem na drugą pozycję. Emitowane codziennie o godz. 8:00 "Dzień dobry TVN" w okresie od 1 stycznia do 12 lutego oglądało średnio 529 tysięcy osób. Rok wcześniej była to liczba 567 tysięcy. TVN zanotowało więc spadek o 38 tysięcy widzów. TVN pozostało jednak liderem w grupie komercyjnej 16-49. W pierwszym miesiącu 2019 roku "Dzień dobry TVN" miało 243 tysiące widzów. Jest to jednak wyraźny spadek. W ubiegłym roku była to liczba o 34 tysiące większa. "Pytanie na śniadanie" nie jest co prawda liderem w grupie komercyjnej, jednak odnotowało największy w zestawieniu wzrost. Program śniadaniowy TVP ogląda 23 tysięcy osób więcej niż w roku ubiegłym.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Telewizja śniadaniowa jako pole rywalizacji między TVP i TVN

Telewizja śniadaniowa to bardzo ważny punkt w programie wiodących stacji TVP i TVN. Są to pasma adresowane do zwyczajnych ludzi przygotowujących się do wyjścia do pracy lub szkoły. Pierwszym magazynem porannym w telewizji ogólnokrajowej był "Today", który zadebiutował 14 stycznia 1952 r. w amerykańskiej telewizji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU! 2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan! 3. Widzowie Familiady przerażeni. Najpierw Janowski, Orłoś, teraz Strasburger 4. Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku 5. Zenek Martyniuk okłamał żonę. "Problemy trzeba rozwiązywać we dwoje" 6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Wirtualne Media Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News