TVP podjęło decyzję. Lewicka zawieszona po rozmowie z prof. Glińskim

TVP podjęło decyzję. Lewicka zawieszona po rozmowie z prof. Glińskim Źródło: fot. kadr z programu "Minęła 20" w TVP Info

Program "Minęła dwudziesta" przejdzie do historii TVP. Po rozmowie z ministrem kultury prof. Glińskim, dziennikarka Karolina Lewicka została zawieszona. Decyzję podjął prezes TVP Janusz Daszczyński. 

Gdy prowadząca apelowała, by odpowiadał na pytania, prof. Gliński stwierdził, iż musi wygłosić swoje stanowisko, ponieważ w ostatnich dniach manipulowano na temat jego stosunku do głośnej sztuki "Śmierć i kobieta". Wicepremier zaczął czytać swoje oświadczenie ignorując pytania dziennikarki twierdząc, że dziennikarka przeszkadza mu swoimi pytaniami i nie chce mu pozwolić wyjaśnić sprawy. - Do tej pory bywało tak, i to było dobrą tradycją, że polityk, który pojawiał się w programie publicystycznym odpowiadał na pytania, które zadawał dziennikarz - mówiła Lewicka. Prof. Gliński stwierdził w odpowiedzi, że jest to "program propagandowy, a TVP uprawia propagandę i manipuluje od lat". Minister kultury zapowiedział również, że "to się skończy". - Pomyliły się pani miejsca, gdzie indziej się przesłuchuje ludzi - mówił prof. Gliński. Rozmowa wicepremiera z dziennikarką w TVP należała do bardzo ostrych i obfitujących w mocne słowa. Prowadząca była z każdą minutą coraz bardziej nieprzychylnie nastawiona do swojego gościa. - Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej - mówił prezes TVP Janusz Daszczyński dla press.pl odnosząc się do zawieszenia Lewickiej. Janusz Daszczyński podpisał się jednak pod listem do prof. Glińskiego, w którym dziennikarze żądają od niego przeprosin za słowa o manipulacjach TVP. UWAGA! NIE JESTEŚMY AUTORAMI TYTUŁU PODLINKOWANEGO FILMU https://www.youtube.com/watch?v=jIHGkaZ0Vlw Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News