Przerażające doniesienia TVP nt. nowotworów w Polsce. Znana przyczyna, jest coraz gorzej

Przerażające doniesienia TVP nt. nowotworów w Polsce. Znana przyczyna, jest coraz gorzej Źródło: Pixabay/jarmoluk

TVP podała zatrważające informacje na temat zdrowia Polaków. Jak się okazuje, sytuacja wśród mieszkańców naszego kraju dotycząca zachorowań na nowotwory jest gorsza niż można by przypuszczać. Przerażające dane powinny skłonić do refleksji wszystkich obywatelki, a także uświadomić ich, jak ważna w walce z chorobą jest profilaktyka.

TVP przedstawiła wstrząsające dane. Chodzi o statystyki związane ze zdrowiem wszystkich Polaków. Jak się okazuje, Polska wcale nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o rozwój nowotworów wśród społeczeństwa. Statystyki pokazują jasno, w czym tkwi największa przyczyna zachorowań i z jakiego powodu umiera co roku ogromna liczba ludzi.

Według danych podanych przez TVP co roku diagnozowanych jest dwadzieścia trzy tysiące przypadków zachorowań na nowotwór, a największe żniwa wśród życia polskich obywateli zbiera rak płuc.

TVP informuje: rak płuc pochłania coraz więcej żyć

Jest to najbardziej śmiercionośny z nowotworów. Tuż za nim znajduje się rak jelita grubego. Tak ogromna liczba osób umierających każdego roku wzbudza naprawdę poważny niepokój. Można łatwo wywnioskować, że największą "zasługę" w rozwoju raka płuc ma palenie papierosów.

Ta popularna używka jest niesłychanie szkodliwa, jednak w dalszym ciągu miliony Polaków nie potrafią sobie jej odmówić. Największą jednak tragedią jest to, że po papierosy sięgają coraz młodsi ludzie, często nawet dzieci. Każdy kiedyś widział nieletnich, chowających się pod szkołą, aby tylko zapalić papierosa, nierzadko nawet w szkole podstawowej. W tym wieku wydaje się to być symbolem prestiżu i mody. Postrzegane jest jako symbol dorosłości.

Badania wykazują, że wśród nastolatków to właśnie dziewczyny palą więcej papierosów, choć nie jest to bardzo dominująca różnica. Ponadto to kobiety szybciej i silniej uzależniają się od nikotyny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rak płuc - zagrożenie i objawy

W przypadku raka płuc najważniejsza jest profilaktyka. Nowotwór rozwija się powoli, często przez całe lata, by zaatakować dopiero gdy będzie w stadium, uniemożliwiającym jego wyleczenie. W takim wypadku przeważnie oznacza to śmierć.

TVP przytacza wypowiedź profesora Dariusza Kowalskiego z Kliniki Nowotworów Raka Płuc i Klatki Piersiowej, który przyznaje, że olbrzymim problem sprawia diagnoza.. Zaledwie niecałe 20 proc. chorych zgłasza się we wczesnym stadium, a z kolei w 15 proc. możliwe jest wyleczenie nowotworu operacyjnie. Jego najczęstszymi objawami są: nadmierna potliwość, duszności, krwioplucie, bóle w klatce piersiowej oraz częste zapalenia płuc.

Lekarze przestrzegają, ze adresatami kampanii antyrakowej powinny być przede wszystkim dzieci. Należy głośno obalić wszelkie stereotypy, które sprawiają, że dzieci sięgają po tytoń. W tym ten, że od palenia papierosów się chudnie.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Legendarna polska aktorka po śmierci ukochanego z rozpaczy wyskoczyła z okna!
  2. Nowy partner Marty Manowskiej UJAWNIONY! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!
  4. Setki tysięcy Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonach

źródło: TVP Info

Następny artykuł