Nie żyje jedna z największych ikon TVP. Polacy w żałobie

Nie żyje jedna z największych ikon TVP. Polacy w żałobie

Zmarł wybitny człowiek, który swoją twórczością trafił do serc milionów Polaków. Jego najsłynniejsze produkcje zna każdy z nas. Odszedł właśnie twórca kultowych polskich dobranocek. Polacy i cała stacja TVP pogrążyli się w żałobie.

W wieku 85 lat w Łodzi zmarł Stanisław Kucner - twórca takich kultowych bajek dla dzieci jak "Miś Uszatek", "Kasztaniaki" czy "Miś Colargol". Wszyscy pamiętają jego animacje ze swojego dzieciństwa, zresztą twórczość Kucnera można nadal oglądać w telewizji i trafiają do kolejnych pokoleń. Przez lata pracował też w łódzkim studiu "Se-ma-for".

Nie żyje twórca kultowych dobranocek, TVP w żałobie

Stanisław Kucner ukończył Studium Zaoczne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi w 1976 roku. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Polskich Filmowców. Przez wiele lat swojej działalności zawodowej zajmował się głównie zdjęciami do filmów i serialów animowanych. Był operatorem dobranocek "Mały pingwin Pik-Pok", "Przygody Misia Uszatka" i "Przygody Misia Colargola". Sprawdził się również w roli reżysera, współtworzył znaną i lubianą bajkę "Kasztaniaki". Jego śmierć jest ogromną tragedią dla wielu pokoleń, które wychowywały się na jego twórczości. Talent i wyobraźnia Stanisława Kucnera były niesamowite. Dziś w dzień dziecka odbył się jego pogrzeb. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Sopockiej w Łodzi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Legenda TVP na skraju ubóstwa. Polacy nie zawiedli
  2. Za role w kultowych serialach kochały ją Polki. Zmarła w biedzie
  3. Jest gorzej niż sądzono! Kaczyńskiego czeka NASTĘPNA OPERACJA
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News