Hit TVP nagle zdjęty z anteny. Fani są zdruzgotani

Hit TVP nagle zdjęty z anteny. Fani są zdruzgotani

"Młodzież Kontra" był swoistą platformą wymiany poglądów politycznych, głównie ludzi młodego pokolenia. Stacja zafundowała jednak przykrą niespodziankę zdejmując jeden z dłużej prowadzonych programów! Zdaniem niektórych była to ostatnia ostoja pluralizmu politycznego w TVP.

"Młodzież kontra" stał się dla młodych aktywistów znakomitym poligonem wymiany myśli. Choć telewizja publiczna nie kojarzy się dziś z przekazem, który odzwierciedlałby wszystkie siły na polskiej scenie politycznej, "MK" dawała widzom namiastkę prawdziwej debaty.

Koniec "Młodzież Kontra". Nie znamy przyczyn zakończenia emisji

Niestety, stacja zakończyła emisję programu z końcem grudnia ubiegłego już roku. Szefostwo "MK" zaskoczyło swoją decyzją wielu fanów produkcji. - Mija nam właśnie 2018 rok! Dziękujemy za niego widzom i uczestnikom Młodzież Kontra. Nadchodzi 2019 ale już bez nas - czytamy na stronie "Młodzież Kontra" i facebook'owym profilu programu. Jest to o tyleż zaskakująca decyzja, że "Młodzież Kontra" był emitowany w niezmiennej konwencji przez 17 lat. Utrwalił się w telewizji publicznej jako program, w którym ścierają się wizje Polski, rodzimej polityki i światopogląd młodych i aktywnych Polaków. - Udało nam się coś zupełnie niezwykłego przez ten czas. Nie tylko stworzyliśmy jeden z ciekawszych formatów publicystycznych ale też wprowadziliśmy do życia publicznego wielu polityków, naukowców, publicystów - czytamy w oświadczeniu. Dla TVP, wydawców, prowadzących, ale i gości "Młodzież Kontra" był imponującym osiągnięciem. - Mamy nadzieję, że docenialiście naszą pracę i wysiłek aby wszyscy mieli równe szanse. To była wspaniała podróż. 662 wydania programu - czytamy dalej. Nic nie wskazuje, że wkrótce do TVP powróci program w podobnej konwencji. Nie padają argumenty, przez które zdjęto "MK". W oświadczeniu pojawiają się za to długie, wyczerpujące podziękowania.

Bez powodów, za to z podziękowaniami

- Chcielibyśmy wspomnieć nieodżałowaną Renię Grzywę, która otaczała ten program niebywałą opieką, Janusza Sejmeja oraz Tomka Czeczótkę - prowadzących ten program przez wiele lat. Podziękowania wysłane zostały również w stronę polityków. W każdym z odcinków przed młodymi zasiadał jeden z czołowych polityków - od prawicy do lewicy. Młodzi oponenci nie dawali politykom spokoju, co jednych zniechęcało, a innych nakręcało do oglądania "MK". - Dziękujemy też wszystkim politykom, którzy brali udział w naszej audycji - zwłaszcza wicepremierowi Gowinowi, posłowi Kosiniakowi-Kamyszowi, Jarosławowi Sellinowi, Pawłowi Kukizowi a także temu, dzięki któremu mieliśmy drugie życie w internecie - Januszowi Korwin-Mikke. Dziękujemy! DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ostatnia ostoja pluralizmu

Komentujący decyzję stacji nie mają wątpliwości. TVP zdjęło program będący jedną z ostatnich ostoi pluralizmu politycznego. - Ostatni program TVP Info w którym dominował pluralizm - pisze jeden z internautów na Facebooku. Bywają też bardziej ironiczne "strzały": - W zamian turecka telenowela czy paradokument? Nie brakuje przy tym pochwały dla formatu, który nie schodził z ramówki przez ponad 17 lat. - Wielka szkoda, to był jeden z najlepszych programów w TVP Info - czytamy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujące słowa Dudy w TVP na żywo! Naprawdę to powiedział
  2. Z PiS-u wyleciał za pijaństwo. Teraz jest „ekspertem” TVP
  3. Na co zmarła Agnieszka Dymecka? Gwiazda TVP przegrała ze straszną chorobą
  4. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News