To nagranie pogrążyło prezesa TVP. Z tego się już nie wytłumaczy
Wiadomości Pikio - 28 Grudnia 2018

To nagranie pogrążyło prezesa TVP. Z tego się już nie wytłumaczy

TVP jest obecnie zarządzane przez Jacka Kurskiego. Wieloletni polityk wprowadził w stacji zdecydowane zmiany, które często wywołują stanowczy sprzeciw licznych środowisk. Na Twitterze ogromną popularność zdobywa właśnie kontrowersyjne nagranie z działaczem w roli głównej, a jego treść może ściągnąć na byłego posła niemałe kłopoty.

TVP przeszło pod "rządami" Jacka Kurskiego gigantyczne przemiany. Stacja jest często oskarżana o prowadzenie bezkompromisowo prorządowej narracji, która często przeniknięta jest populistycznym wydźwiękiem. Jak złośliwie twierdzi wielu widzów, tak niestety musiało się stać, kiedy za sterami medium zasiadł polityk.

Prezes TVP na kontrowersyjnym nagraniu

Co ciekawe, przed laty Kurski nie miał aspiracji związanych z szefowaniem TVP. 12 lat temu działacz udzielił wywiadu Piotrowi Najsztubowi, który zapytał ówczesnego posła Prawa i Sprawiedliwości, czy nie chciałby zostać kiedyś prezesem stacji. Reakcja polityka była natychmiastowa i naprawdę zaskakująca w kontekście sytuacji obecnej. - Nie, nie, nie. (...) Ja jestem politykiem dosyć czynnym, twardym, nawet takim frontowym. Na 9. piętrze (gdzie w siedzibie TVP mieści się gabinet prezesa Telewizji Polskiej - przyp. red.) nie powinien być polityk i nie powinien być też Jacek Kurski. Myślę, że uda się znaleźć merytoryczną osobę, która nie będzie politykiem - stwierdził z pełnym przekonaniem obecny prezes TVP. Co ciekawe, Najsztub zdecydował się więc bardzo szybko zapytać Kurskiego, czy obiecuje, że nigdy nie obejmie omawianego stanowiska. Reakcja ówczesnego posła była naprawdę jednoznaczna. - No ja prezesem telewizji nie będę - podkreślił z szerokim uśmiechem Kurski, nie zaprzeczając jednak faktowi, iż ma merytoryczne, medialne doświadczenie odpowiadające pozycji szefa TVP.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej

Jak internauci zareagowali na treść nagrania?

W kontekście sytuacji obecnej na Kurskiego spadła bardzo szybko gigantyczna krytyka ze strony internautów, którzy stwierdzili, że w sieci realnie nic nie ginie. Trudno więc dziś sobie wyobrazić, w jaki sposób prezes Telewizji Polskiej będzie próbował bronić się przed gorzkimi słowami. - Hahaha..., właśnie dlatego dostał tę fuchę! Bo po kłamstwie kłamie się łatwiej... I o to prezesowi chodziło - stwierdził złośliwie jeden z internautów. - Powiedział, że ma nadzieję, że uda się znaleźć merytoryczną osobę. Widocznie nie udało się - dodał ktoś inny w naprawdę nieprzyjemny dla Kurskiego sposób.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pieronek o Rydzyku. Duchowny zmiażdżył redemptorystę
  2. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne
  3. Zapytali premiera o Smoleńsk. Jego reakcja i odpowiedź szokuje
  4. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
  5. O co chodzi? Tajemnicza koperta Kaczyńskiego dla Morawieckiego
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News