Takie żarty uchodzą płazem zwykle w Prima Aprilis, kiedy w sieci roi się od różnych prześmiewczych newsów. Problem jednak w tym, że nie mamy Prima Aprilis, ani to wcale nie był żart. TVP Info po raz kolejny opublikowało informację, która pokazuje, że dziennikarze publicznej żyją w innym świecie.

Sobotni wieczór, tak jak inne dni minionego tygodnia, upłynął pod znakiem protestów. Przeciwnicy reformacji sądownictwa protestowali pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS nie wyszedł do protestujących, ale za to przyglądał im się z okna kot prezesa partii.

Zdjęcie to pojawiło się na TVP Info, gdzie dziennikarz wnikliwie je omawiał. Groteskowy był podpis do krótkiego materiału o zdjęciu, w którym podano, że „kot prezesa twardo stawił czoła zwolennikom opozycji”. Żeby tego było mało, do materiału domontowano nagranie z kotem ostrzącym sobie pazury pilnikiem. Wielu internautów nie mogło uwierzyć w to, co wyemitowała telewizja publiczna. Stacja, zamiast natychmiast zdjąć kompromitujący materiał, opublikowała go w internecie.

Internauci mają używanie. Na TVP Info nie zostawiono suchej nitki, a w komentarzach pod wpisem na Twitterze rozgorzała prawdziwa batalia między zwolennikami PiS i przeciwnikami partii. Jedni przekonują, że materiał jest zabawny i uderza w opozycję, drudzy podkreślają, że to dowód na poddaństwo TVP względem PiS.

...

Zobacz również