TVP Info podała wyniki. Internauci ryknęli śmiechem

TVP Info podała wyniki. Internauci ryknęli śmiechem Źródło: tvp info

TVP Info już od dłuższego czasu nie jest kojarzona ze wzorem pluralistycznej stacji. Wydawałoby się, że w związku ze współpracą nawiązaną na chwilę ze stacjami prywatnymi uda się przynajmniej na chwilę zatrzeć negatywną otoczkę krążącą wokół stacji. Nic bardziej mylnego.

TVP Info była jedną z trzech stacji goszczących kandydatów na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jednak podczas oficjalnej debaty przedwyborczej nie obyło się bez kontrowersyjnych działań Telewizji Polskiej. Telewidzowie przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyli, co przygotowała dla nich stacja informacyjna Telewizji Polskiej.

TVP Info sieje propagandę wyborczą?

Pierwszym i prawdopodobnie jedynym pozytywnym zaskoczeniem dla opinii publicznej był fakt, że debatę zorganizowano dzięki współpracy TVP Info, TVN24 i Polsat News. Stacje reprezentowali odpowiednio Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki. Przyjęto bardzo proste zasady, według których każdy dziennikarz mógł zadać po dwa pytania, a odpowiedzi kandydatów nie mogły być dłuższe niż 45 sekund. Już podczas samego starcia nie zabrakło dyskusyjnych zachowań ze strony przedstawicielki TVP Info. Edyta Lewandowska dwukrotnie wyłamała się z formatu programu. Po raz pierwszy, kiedy upomniała Rafała Trzaskowskiego, po raz drugi, kiedy zdecydowała się bronić Patryka Jakiego przed oskarżeniami wysuniętymi przez innego kandydata. Po samej debacie, TVP Info przystąpiło do ofensywnej promocji kandydata utożsamianego z Prawem i Sprawiedliwością. W programie "Minęła 20", który rozpoczął się tuż po konfrontacji kandydatów, Patrykowi Jakiemu poświęcono aż kilkanaście minut czasu antenowego. Wisienką na torcie faworyzowania kandydata obozu rządzącego było opublikowanie wyników sondy przeprowadzonej właśnie przez stację informacyjną Telewizji Polskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ TVP Info postanowiło przeprowadzić sondę odnoszącą się do tego kto zdaniem telewidzów poradził sobie najlepiej w debacie. Wyniki wydawały się być oczywiste jeszcze przed ich ogłoszeniem - O ile dwa pierwsze miejsca w sondzie TVP.Info nie są dużym zaskoczeniem, o tyle różnica pomiędzy tymi dwoma kandydatami już raczej tak. Patryk Jaki zdobył 56,9 proc. głosów, w porównaniu do 13,8 proc. Rafała Trzaskowskiego - można przeczytać na stronie internetowej TVP Info.

Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu

Jako jedna z pierwszych wynik sondy skomentowała Hanna Lis. Dała ona do zrozumienia, że jej zdaniem są to wyniki ocierające się o świat fantasy. - Według sondażu Sama Pereiry Jaki zwyciężył z Trzaskowskim 56% do 16%. Kocham! Gdyby nie było TVP Info, to by je Tolkien wymyślił - napisała na Twitterze. - O kur**!!!! Tym razem tvp_info przeszła sama siebie! Równoległa rzeczywistość level hard!!! - dodał kolejny użytkownik popularnego portalu społecznościowego. Internauci zastanawiają się, skąd w ogóle telewizja ma wyniki sondy, ponieważ nikt nie odnotował, żeby takowa była przeprowadzona. - Ale skąd oni wzięli tą sondę na ich TT śladu nie ma. A na stronę też zaglądałem i nie było żadnej sondy. Po prostu sobie narysowali. A zaraz po debacie sami pisali, że trudno wyłonić zwycięzcę. I nagle BUM wyniki sondy - napisał kolejny komentujący. ZOBACZ TAKŻE
  1. Tajna rozmowa Kaczyńskiego z Morawieckim. Ujawniono o czym rozmawiali 
  2. Piękność, która towarzyszyła Trzaskowskiemu to nie jego żona. Wiemy kim jest 
  3. Chodzisz wieczorami na spacery z psem? Musisz na to bardzo uważać!
  4. Jaką sukienkę wybrać do figury Klepsydry? Masz dużo możliwości!
  5. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków 
[źródło: natemat.pl]
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News