Od czasu przejęcia władz TVP przez Prawo i Sprawiedliwość telewizja publiczna radzi sobie coraz gorzej na tle komercyjnych stacji. Wygląda na to, że pomysł reaktywacji starych formatów był kolejnym strzałem w stopę.

Przywracanie programów sprzed lat zdaniem Jacka Kurskiego miało być genialnym posunięciem, które przyciągnie przed ekrany telewizorów sentymentalnych widzów. Wiemy już, że ten plan okazał się kompletnym niewypałem.

Przywrócony na ekrany TVP ,,Teleranek” zbierał średnio 240 tysięcy widzów, z czego jedynie 14 tysięcy dzieci. Niemal identyczny los odnotował ,,Pegaz”.

Oba kultowe niegdyś programy zniknęły z anteny TVP1, a jej władze oficjalnie już wycofują się z pomysłu reaktywacji starych formatów. Nie zmienia to jednak faktu, że nie mają one pojęcia, czym zainteresować widownię.

Zdaniem znawców mediów zamieszanie związane z formatem ,,Jaka to melodia?” jest kolejnym wizerunkowym strzałem w stopę dokonanym przez władze TVP. Nie wygląda na to, by wiedziały one, czym zastąpić przyciągające do tej pory szeroką widownię programy.


źródło: teleshow.wp.pl

...

Zobacz również