Prezes Telewizji Polskiej, Janusz Daszyński, wystosował oficjalny list do liderów dwóch największych partii w Polsce, w którym proponuje im konfrontację w debacie wyborczej.

Jak poinformowało Centrum Informacji TVP, prezes Janusz Daszyński wystosował list do Ewy Kopacz i Jarosława Kaczyńskiego, w którym proponuje im przeprowadzenie debaty wyborczej.

Debata miałaby się odbyć na tydzień przed wyborami parlamentarnymi, czyli 16 października i być transmitowana jednocześnie przez pierwszy program Telewizji Polskiej, TVP Info, Polsat i Polsat News.

Jak przekonuje prezes Telewizji Polskiej, wspólna inicjatywa TVP i Polsatu pozwoli na zaprezentowanie debaty o wiele większej ilości widzów niż gdyby była transmitowana tylko przez jedną z telewizji.

To nie pierwsza taka wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Polsatu. Wcześniej obydwie telewizje przeprowadziły wspólnie debatę prezydencką, w której starli się urzędujący wówczas prezydent Bronisław Komorowski i kandydat na prezydenta z ramienia PiS, Andrzej Duda.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp

Zobacz również