Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji? TVP właśnie doprowadziła miliony Polaków do furii

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji? TVP właśnie doprowadziła miliony Polaków do furii Źródło: fot.youtube.com/eurovision

TVP rozwścieczyło swoich widzów. Tym razem telewizja publiczna postanowiła zmienić zasady dotyczące naboru do Eurowizji. Jak się okazuje, telewidzowie tym razem nie będą mogli wybrać reprezentanta Polski. Wszystko przez kontrowersyjną decyzję Jacka Kurskiego.

TVP nie ma ostatnimi czasy dobrej prasy. Telewizja Publiczna jest właśnie na językach krytyków, którzy wytykają jej stronniczość i daleko idące manipulacje polityczne, które wzbudzają zaniepokojenie i złość wśród obserwatorów polskich mediów. Jakby tego było mało, Jacek Kurski podjął właśnie kontrowersyjną decyzję, która rozwścieczy nie tylko fanów telewizji, ale także Eurowizji. Okazuje się, że tym razem widzowie nie będą mogli wybrać swojego reprezentanta w popularnym konkursie muzycznym. Kto będzie reprezentował nasz kraj na prestiżowym konkursie piosenki w Izraelu?

TVP rozwścieczyło widzów. Kogo zobaczymy na Eurowizji?

Od kilku lat reprezentant Polski na konkurs Eurowizji wybierany był przez widzów, którzy poprzez SMS-y głosowali na najbardziej pasującego im wykonawcę. Ten demokratyczny sposób wyboru piosenkarza został jednak ukrócony przez Jacka Kurskiego, który zapowiedział wprowadzenie rewolucji w selekcji artystów. Od teraz za wybór muzyka reprezentującego Polskę odpowiadać będzie specjalna komisja ekspertów, która w swoich ocenach ma wyłonić największy talent wśród wykonawców zgłoszonych do krajowych eliminacji konkursu. Jak się okazuje, przyczyną takiej decyzji nie było samo widzimisię szefa TVP, ale także głos artystów, którzy z chęcią przyjęli zmiany. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Gwiazdy murem za TVP. Dobre rozwiązanie stacji?

Największym argumentem Jacka Kurskiego w wyborze właśnie takiego sposobu selekcji reprezentanta Polski była potrzeba podniesienia poziomu wśród wykonawców muzycznych. Sami artyści także wydają się zadowoleni takim rozwiązaniem, ponieważ nie będą musieli stresować się występem przed publicznością i wzajemną rywalizacją, która często niszczyła relacje między nimi. Oprócz tego komisja sędziowska jury w przypadku Eurowizji do tej pory się nie sprawdzała, ponieważ sugestie znawców bardzo często lekceważone były przez widzów, którzy za pomocą SMS-ów wybierali wykonawcę, który niezbyt pasował znawcom muzycznym. - W związku, z czym szukamy formuły bardziej dyskrecjonalnej, która zaangażuje najlepszych, ale jednocześnie nie będzie takiego otwartego konkursu. Może to jest właściwa formuła - powiedziała jedna z osób odpowiedzialnych za realizację konkursu na antenie Telewizji Publicznej. Czy nowa metoda wyboru twórcy muzyki na Eurowizję zda egzamin i Polscy muzycy od tej pory zaczną odnosić większe sukcesy? Miliony komentujących w internecie twierdzą, że nie chcą oglądać Eurowizji, jeśli nie mogą nawet wybrać artysty, który reprezentuje ich kraj.
ZOBACZ TAKŻE W PIKIO.PL
  1. Gwiazdor ma kłopoty! „Czuję się nękany i prześladowany”
  2. Wielka wtopa w „Jeden z dziesięciu”! Dopiero teraz została ujawniona
  3. Tego o słynnej księżnej nie wiedzieliście. Prawda jest porażająca
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  Następny artykuł