W końcu się wydało! W TVP panuje chaos, Kurski kompletnie sobie nie radzi

W końcu się wydało! W TVP panuje chaos, Kurski kompletnie sobie nie radzi Źródło: screen TVP Sport

TVP areną wewnętrznej walki w obozie władzy? Zaskakujące doniesienia Wirtualnej Polski i Do Rzeczy zdają się potwierdzać taki obrót spraw. Prezes telewizji, Jacek Kurski, nie radzi sobie ze sprzeciwem nowych członków zarządu, powołanych z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

TVP i inne media publiczne otrzymają wkrótce ponad 1,26 miliarda złotych dotacji, w ramach rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu. Opozycja odbiera olbrzymi transfer pieniędzy do mediów publicznych wyłącznie jako instrument wsparcia prorządowych mediów, na czele z Telewizją Polską, zarządzaną przez bliskiego prezesowi PiS Jacka Kurskiego.

TVP areną walki między prezydentem a prezesem PiS? "Awantura i trzaskanie drzwiami"

Mimo korzystnej ustawy, która pozwoli na dofinansowanie TVP we władzach telewizji trwa polityczne przeciąganie liny. Rzecz w niedawnych roszadach w zarządzie telewizji. W jego skład weszli ludzie z poparciem samego prezydenta Andrzeja Dudy - była kierownik "Wiadomości" Marzena Paczuska i Piotr Pałka. Są oni sceptyczni wobec wizji Jacka Kurskiego, bliskiego człowieka Jarosława Kaczyńskiego.

Informator Wirtualnej Polski wskazał, że walka frakcji politycznych w TVP trwa dziś w najlepsze. Oceniany pierwotnie przez media ruch prezydenta nie dał mu jednak oczekiwanego rezultatu. 

- Paczuska zawiązała koalicję z Pałką w zarządzie przeciwko Kurskiemu. Na ostatnim posiedzeniu blokowali jego decyzje. Zrobiła się awantura, Kurski wyszedł trzaskając drzwiami. A prezes PiS w sporze stanął po stronie Kurskiego. Na jak długo? O tym wie tylko jedna osoba - powiedział rozmówca WP, wskazując, że - jak zwykle - decydujący głos będzie należał do Jarosława Kaczyńskiego.

Mimo przychylnej prezydentowi dwójki, która trafiła do zarządu TVP, nie brakuje głosów, że Andrzej Duda został postawiony przed ścianą przez kierownictwo PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Prezydent może się teraz wkurzać, ale prawda jest taka, że dał się ograć prezesowi. Jakie znaczenie ma powołanie dwóch nowych członków zarządu, jeśli w każdej chwili mogą być odwołani albo zawieszeni? To przecież Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje członków zarządu, a w Radzie PiS ma większość - powiedział inny z informatorów "Wirtualnej Polski".

Tymczasem tygodnik "Do Rzeczy" wspomniał wczoraj o zawieszeniu Piotra Pałki w funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej. Zdaniem redakcji poszło o brak zgody na emisji "billboardów sponsorskich w trakcie meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej".

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

źródła: Wirtualna Polska, Do Rzeczy

Następny artykuł