DNO! TVP ocenzurowało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza

DNO! TVP ocenzurowało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza Źródło: screen/facebook/Michał Broniatowski

TVP bezustannie walczyć musi z ostrymi słowami krytyki, które napływają ze wszystkich stron. Swoim poniedziałkowym wydaniem "Wiadomości" oburzyło miliony Polaków, a teraz po raz kolejny na ekranach doszło do czegoś niewiarygodnego. Donald Tusk został ocenzurowany przez Telewizję Polską podczas pogrzebu Pawła Adamowicza. 

TVP z pewnością nie należy do telewizji, które na pierwszy miejscu stawiają takie wartości jak niezależność czy obiektywizm. Raz po raz na ekranach widzimy wyraźne próby gloryfikowania obecnego rządu oraz całej partii PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim, jednak to, do czego Telewizja Polska posuwa się w ostatnich dniach, jest przekroczeniem wszelkich granic. Poniedziałkowe wydanie "Wiadomości", w którym TVP głośno oskarżało o mowę nienawiści przeciwników partii rządzącej, wywołało ogromne oburzenie Polaków. Przypomnijmy, że miało to miejsce zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu, że prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz nie żyje. Teraz okazuje się, że telewizja nie wyciągnęła lekcji z tamtej fali krytyki i znowu dopuściła się czegoś wstrząsającego - podczas pogrzebu polityka bezwstydnie ocenzurowany został Donald Tusk.

Donald Tusk ocenzurowany przez TVP podczas pogrzebu Adamowicza

Jak zauważyli internauci, transmisje z mszy w intencji tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza w różnych telewizjach zdecydowanie się od siebie różniły. Zakończenie uroczystości prezentowało się zupełnie inaczej w obiektywie TVN24 niż w TVP Info. Pierwsza ze stacji otwarcie zaprezentowała Donalda Tuska, który wraz z polskimi politykami wychodzi z ławki, przyklęka przed trumną i składa kondolencje bliskim zmarłego. TVP Info jednak w tym momencie wstawiła przebitkę na panoramę Gdańska oraz zatłoczoną ulicę przed Bazyliką, po czym obraz wrócił do środka, gdy Donalda Tuska już tam nie było. - TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej. Oto nagrania tych samych fragmentów transmisji z TVN24 i z Telewizji publicznej - tu jak tylko w kadrze pojawia się Tusk, jest cięcie i przebitka na kadr z ulicy przed Bazyliką - napisał na Facebooku Michał Broniatowski, który zauważył rażącą różnicę w transmisjach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie jest tłumaczenie Telewizji Polskiej?

Spostrzeżenie wywołało ogromne kontrowersje, TVP bowiem już od kilku dni zmagać się musi z licznymi oskarżeniami o manipulacje i stronniczość polityczną. Do sprawy odniósł się dziennikarz i szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. - TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji śp. Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o „cenzurowaniu” relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić - napisał na Twitterze. Być może rzeczywiście był to jedynie przypadek, jednak internauci są przekonani, że to kolejna nieodpowiednia polityczna zagrywka TVP w tym szczególnie trudnym dla całego kraju czasie.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza
  2. Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby
  3. Wiadomo, gdzie był Kaczyński, kiedy modlili się za Adamowicza
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News