Córka gwiazdora TVP nie przyjmie pieniędzy od rządu na grób ojca. Ma ważny powód
Wiadomości Pikio - 3 Listopada 2018

Córka gwiazdora TVP nie przyjmie pieniędzy od rządu na grób ojca. Ma ważny powód

TVP ma na swoim koncie wyprodukowanie lub pokazanie widzom wielu doskonałych seriali. Wśród nich niekwestionowanym hitem był bez wątpienia "Czterdziestolatek", w którym główną, tytułową rolę odegrał Andrzej Kopiczyński. Chociaż zmarłemu 2 lata temu aktorowi wciąż nie postawiono marmurowego nagrobka, jego córka odrzuciła pomoc proponowaną przez rząd.

TVP uczyniło z "Czterdziestolatka" produkcję kultową, do której widzowie niezmiennie, pomimo upływu lat chętnie powracają. Artystą kojarzącym się z serialem jest oczywiście przede wszystkim Andrzej Kopiczyński, który zmarł niestety 13 października 2016 roku i został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Gwiazdor TVP wciąż nie ma grobowca. Córka nie przyjmie pieniędzy od Rady Ministrów

Pomimo upływu czasu aktorowi wciąż nie postawiono marmurowego nagrobka. Zamiast niego w miejscu pochówku Kopiczyńskiego wbito w ziemię drewniany krzyż oraz poukładano kamienie oraz znicze i kwiaty. Chociaż polscy politycy zaproponowali córce artysty, że sfinansują grób jej ojca, ta stanowczo im odmówiła. Jak zaznacza, ma ku temu bardzo konkretny powód. - Doceniam gest ze strony Ministerstwa Kultury i dziękuję za propozycję. Nie mogę i nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego nie akceptuję. Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył. Nawet jeżeli to miałoby oznaczać spoczywanie pod gałązką świerkową przez lata. Zresztą tak by lubił - powiedziała niezwykle szczerze Katarzyna Kopiczyńska w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. - Był bardzo skromnym człowiekiem, kochał przyrodę, spokój, wieś i wszystko co proste i naturalne. Gdyby sam miał wybierać miejsce pochówku, raczej byłoby to gdzieś pod drzewem i kamieniem niż w grobowcu. To mój ojciec, znałam go - dodała córka Andrzeja Kopiczyńskiego, zaznaczając jednocześnie, że w przyszłości postawi nagrobek ojca z własnych pieniędzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄMaciej StuhrNa celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Maciej StuhrNa celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Kiedy stanie nagrobek Andrzeja Kopiczyńskiego? Córka komentuje

- Gdyby było mnie stać na pomnik w takim miejscu na Powązkach, to już by był. Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego - ujawniła w bardzo szczery sposób pani Katarzyna. Politycy związani z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie skomentowali jeszcze stanowczej postawy córki Kopiczyńskiego. Jak prognozują fani, najprawdopodobniej nie doczekają się oni zajęcia przez nich oficjalnego stanowiska w sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wtargnęli do mieszkania i skuli w kajdanki. Dziennikarka państwowych mediów na wylocie
  2. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie on
  3. Dawna gwiazda M jak Miłość z zakrwawioną twarzą! Co się dzieje?!
  4. Jak się ubrać do biegania w chłodne dni? Wszystko, co powinnaś wiedzieć
  5. Zniknął z Polsatu 11 lat temu. Aż trudno uwierzyć, co się z nim teraz dzieje
ZAMIANA
olga_jackowskaLegendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News