22-letni sportowiec umarł na oczach tysięcy kibiców. Udostępniono film z momentu jego śmierci, tylko dla osób o mocnych nerwach

22-letni sportowiec umarł na oczach tysięcy kibiców. Udostępniono film z momentu jego śmierci, tylko dla osób o mocnych nerwach Źródło: .

TVP INFO podało przykrą wiadomość. 22-letni sportowiec zmarł wskutek wypadku, do którego doszło podczas wyścigu na belgijskim torze SPA. W kraksie ucierpiały także dwie inne osoby.

Jak donosi TVP INFO, francuski kierowca Anthoine Hubert nie żyje. 22-latek jest śmiertelną ofiarą tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę podczas wyścigu Formuły 2 na belgijskim torze SPA. W kraksie brały udział aż trzy bolidy, które siła zderzenia niemal kompletnie zniszczyła.

TVP donosi: Anthoine Hubert nie żyje

Informację o śmierci francuskiego kierowcy podała w oficjalnym komunikacie FIA. Anthoine Hubert zmarł niedługo po przewiezieniu do centrum medycznego. Obrażenia okazały się zbyt poważne. 

- Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) z przykrością informuje, że miał miejsce poważny incydent z udziałem trzech samochodów, ramach wyścigu FIA Formula 2 w Spa-Francorchamps.  Wszyscy kierowcy zostali przetransportowani do centrum medycznego. Niestety Anthoine Hubert zmarł o godzinie 18:35 - czytamy w komunikacie wydanym przez FIA.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wypadek z udziałem trzech bolidów na legendarnym zakręcie

Wypadek miał miejsce podczas wyścigu Formuły 2 na belgijskim torze SPA. Niedługo po starcie, już na drugim okrążeniu, bolid zespołu BTW Arden, prowadzony przez 22-letniego Francuza, źle wyszedł ze słynnego zakrętu Eau Rouge i uderzył w bandy. Auto po odbiciu wróciło na tor i zostało uderzone przez nadjeżdżający bolid kierowany przez Juana Manuela Correę z zespołu Sauber. Correa jechał z prędkością 250 km/godz. Wskutek zderzenia oba bolidy niemal całkowicie się rozpadły. W wypadku ucierpiał jeszcze jeden kierowca, Marino Sato z grupy Campos Racing.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli się schronić przed deszczem, chwilę potem cała czwórka nie żyła. Nie mieli szans na ucieczkę
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Na torze od razu pojawiły się czerwone flagi, wyścig przerwano, a służby medyczne zaczęły udzielać pomocy poszkodowanym. Hubert został przewieziony do szpitala śmigłowcem, lecz teraz już wiadomo, że jego obrażenia okazały się zbyt poważne. TVP poinformowało, powołując się na wiadomości z FIA, że Juan Manuel Correa trafił do szpitala, a jego stan jest stabilny. Podobnie jest ze Sato. On - w przeciwieństwie do pozostałych kierowców - wyszedł on z bolidu o własnych siłach. 

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Oświadczył się pięknej kobiecie. Nie wiedział, że od 12 lat jest już jego żoną
  4. Zostawiła małe dzieci bez jedzenia i picia na 11 dni. Syn zmarł, gdy ona zabawiała się ze swoim chłopakiem
  5. Michał Szpak mistrzowsko wbił szpilę hejterom. Tak trafnej i dobitnej reakcji nikt się po nim nie spodziewał 

Źródło: TVP INFO, Sport.pl

Następny artykuł